UNI Győr ETO HC–DEAC 1-3

A debreceniek a remekül védő Hetényi Zoltán vezetésével legyőzték a győrieket.

Az UNI Győr ETO HC nem számíthatott a Magyar Kupa-mérkőzésen megsérült Kmecre, ellenben visszatért Bödök és Odnoga, valamint első Erste Liga-meccsére készülhetett Erdőhelyi és Sipák. A DEAC-ba visszatérhetett Kloz, ellenben David Musialék nem nevezték Jakabfyt. A vendégek gólra váltották a mérkőzés első emberelőnyét, Kulesov talált be fonákkal Tóthnak. A fóros gólt hátrányos követte: a győriek eladták a korongot, Mazzag lecsapott rá, és kétgólosra növelte a debreceniek előnyét. A mérkőzés felénél 5 a 3 ellen támadhatott az ETO, a hatalmas lehetőség során Páterka szépített. A harmadik harmadban a DEAC is támadhatott kettős fórban, de Tóth nagy védésekkel meccsben tartotta a győrieket. Ez egészen az 56. percig sikerült a hazai hálóőrnek, Klimek pontos lövésével már 3-1-re vezettek a vendégek.

A DEAC 3-1-re nyert, szombaton a Dunaújvárosi Acélbikákhoz utazik. A győriek vasárnap látogatnak Dunaújvárosba.

etodeb-DSC01778

fotó: UNI Győr ETO HC

Picit izzadságszagú mérkőzés volt

Nyilatkozatok az ETO-DEAC találkozó után.

Ladányi Balázs vezetőedző, UNI GYŐR ETO HC: „Az előző, Miskolc elleni meccshez képest nagyon sokat javult a játékunk. Sajnos megint meg kellett tanulnunk azt, hogy nem adhatunk oda az ellenfélnek se tíz percet, se ötöt, se egy harmadot. Az első harmadban nagyon nehéz helyzetbe kerültünk, és onnan nem tudtunk visszajönni az eredménybe. A játék képében igen, de ez ma kevés volt, egy góllal ezt a meccset nem sikerült megnyernünk.”

Kecskeméti Áron másodedző, DEAC: „Picit izzadságszagú mérkőzés volt. Úgy érzem, mindkét oldalon elég sok helyzetet dolgoztak ki, a második harmadban volt egy olyan időszakunk, amikor kiállítás követett kiállítást, ami azért sokat nem segített nekünk, hiszen minden kiállítás alatti idő az energiát veszi el a játékosoktól, de ekkor Hetényi Zoli óriási tartást adott a csapatnak hátul, amit megháláltunk a harmadik harmadban egy nagyon szép góllal. Ismét nem volt egyszerű meccs, de ezt tudtuk, hiszen a Győr ellen soha nem könnyű játszani, mivel egy nagyon melós és keményen küzdő csapatról van szó, talán ezért is ennyire értékes most nekünk ez a három pont.”

Erste Liga, Győr, 290 néző. Játékvezetők: Mach, Mach, Kövesi, Szabó.
Tóth: 92,7% (Sági Máté)
Hetényi: 96,8% (Gönczi)