MAC HKB Újbuda–UTE 2-4

Az újpestiek a hazai jégen elért hosszabbításos sikerük után idegenben rendes játékidőben elért győzelmet arattak az újbudaiakkal szemben.

A MAC HKB csak 16 mezőnyjátékost nevezett, a hárommeccses eltiltással sújtott Dansereau mellett Weidemann sem szerepelt az előző bajnokihoz képest. Az UTE-ban Simon helyett Zsigmond szerepelt a harmadik sorban. Az újpestiek a 7. percben megszerezték a vezetést, Nemes kiváló ütemben érkezett a középre tett korongra, Bálizs tehetetlen volt. A nyitó harmad közepén Stadel a hazai harmadba érve lőtt, sikerrel, ezzel 2-0-ra vezetett az UTE. Kereken két perccel később a MAC HKB eladta a saját kapuja mögött a korongot, Csergő passzából Suter meglőtte a 3. lila-fehér gólt. A meccs közepén paprikásabbá váltak a felek, többek között Benk és Garát kisbüntetést érően kakaskodott egymással. A 37. percben a hazaiak gólra váltottak egy emberelőnyt, Pozsgai lövésébe Izacky ért bele mesterien, így 3-1-es UTE-előnnyel vonultak a második szünetre a csapatok. A harmadik felvonás elején 4 a 4 elleni helyzetben Just elhozta a bulit a hazai harmadban, Benk pedig egyből Bálizs kapujába lőtte a játékszert. A végén Izacky emberelőnyben kozmetikázott az eredményen.

Az UTE 4-2-re győzött, vasárnap a Titánokat fogadja. A MAC HKB ugyanezen a játéknapon az FTC-Telekommal vív tévés matinémérkőzést.

macute-ml_211105_06

fotó: Mudra László/MAC HKB Újbuda

Megdolgoztunk a saját szerencsénkért

Így látták a vezetőedzők a MAC HKB Újbuda–UTE mérkőzést.

Kangyal Balázs vezetőedző, MAC HKB Újbuda: “Egy ilyen meccs arról szól, hogyan tudsz hiba nélkül játszani. Volt jó pár olyan perc, amikor dobáltuk a hibákat, az ellenfél pedig élt vele. Még azt sem tudom mondani, hogy utána nem próbáltunk meg mindent, sőt, kimondottan jó dolgokat csináltunk a második harmadban, ez nagyon tetszett. A harmadikban picit elvesztettük a fonalat, ugye kaptuk gyorsan azt a gólt, volt 1-2 fegyelmezetlenségünk és ez megbosszulta magát. Összességében viszont sok mindenben előre tudtunk lépni, ami nagyon fontos a csapat életében. Nagyon nem lehet készülni a Fradi elleni mérkőzésre, szombaton tudunk edzeni valamennyit, de hát ilyenkor nehéz belőni, hogy mi a legjobb a csapatnak és 14 órakor játszunk vasárnap, tehát előtte nem igazán tudunk mozogni. Ismerjük a Ferencvárost, tudjuk, mennyire erősek. Nekünk inkább az a problémánk, ami nem kifogás, hogy egy kicsit kevesen lettünk az eltiltások, sérülések, műtétek és különböző okok miatt. Inkább a létszám az, ami nehezebbé teszi a hétköznapokat, de most ennek kell megfelelni, ebbe kell tudni fejlődni, és így csomó embernek van lehetősége előrelépni.”

Virág Csaba vezetőedző, UTE: “Az első harmadban megdolgoztunk a saját szerencsénkért, miközben nem voltunk olyan magabiztosak hátul, mint azt szerettük volna. Nem kezdtünk annyira jól, amennyire szerettünk volna. A támadó játékunkkal azonban nem volt semmi probléma. A harmadik harmadban szerettük volna látni, hogy egyszerűen és magabiztosan játszunk hátul és ne adjunk esélyt, hogy gólt, gólokat szerezzenek. Ez az 5 az 5 elleni játékban meg is valósult, úgyhogy abszolút elégedettek vagyunk. Ez nem egy könnyű pálya és nem egy könnyű ellenfél a MAC HKB, nagyon nehéz ellenük játszani. Nagyon örülünk a három pontnak.”

Erste Liga, Tüskecsarnok, 613 néző. Játékvezetők: Haszonits, Haszonits, Mizsák, Pálkövi.
Bálizs: 89,5% (Farkas)
Rajna: 95,1% (Márkus)
Macaulay, Tóth G., Gooch, Schlekmann, Tóth R.