A Nyeftyehimik legyűrte az Avangardot

A nyizsnyekamszkiak hosszabbításban verték a KHL címvédőjét.

Kedden a Szeversztal büntetőkkel legyűrte a Szpartakot. A moszkvaiak kétszer is egyenítettek a rendes játékidőben, ám ez csak egy pontot ért, ugyanis a szétlövés hetedik körében a cserepoveci Vlagyiszlav Kodola betalált, ellenben a vendégektől Jori Lehterä nem.

A Torpedo nyert a Lokomotiv ellen. A Nyizsnyij Novgorod-iak hősei Andrej Tyihomirov, Theodor Lennström és Andy Miele voltak: a kapus 38 lövést védett, a svéd hátvéd 2 gólt lőtt, az amerikai csatár 3 gólpasszt jegyzett.

A moszkvaiak átgázoltak a minszkieken a Dinamo-rangadón. Az oroszok két harmad után 7-1-re vezettek, végül 7-3-ra nyert. A kétszeres Gagarin Kupa-győztes együttesből Sztanyiszlav Galijev 2+2 ponttal emelkedett ki.

A Metallurg úgy nyert büntetőkkel a SZKA otthonában, hogy egyszer sem vezetett a mérkőzésen. A magnyitogorszkiak kétszer egyenlítettek, majd a rávezetéseknél csak a vendégek voltak eredményesek.

A CSZKA egygólos meccsen gyűrte le az Avtomobilisztot. A meccs egyetlen találatát Szergej Plotnyikov lőtte a 14. percben. Adam Reideborn 23 védéssel ért el shutoutot a moszkvaiaknál.

Szerdán a Traktor magabiztosan verte az Admiralt. A cseljabinszkiek 40 perc után 4-0-ra vezettek, végül 6-1-es sikernek örülhettek. Nyikita Tyertisnij 2+1 ponttal emelkedett ki a hazaiaktól.

A Jokerit győzött Kazahsztánban. A finnek dán légiósa, Nicklas Jensen 2 gólt lőtt, Otto Leskinen 2 gólpasszt jegyzett, míg a Barisz sikere nem a finn kapusán, Joni Ortión múlott, aki 30 lövést védett hazája klubcsapata ellen.

A Szalavat Julajev kétgólos hátrányból fordított az Amur ellen. A 26. percben 0-2-re állt a meccs, de a 37. percre már a baskíroknál volt az előny. Markus Granlund 1+2 ponttal mindhárom ufai gólból kivette a részét.

A Nyeftyehimik hosszabbításban verte az Avangardot. A rendes játékidő 1-1 gólját követően Dan Sexton eldöntötte a meccset a nyizsnyekamszkiak javára.

A Kunlun nyert Szocsiban. A kínai KHL-csapat hőse Spencer Foo volt, aki 1 góllal és 2 gólpasszal a Kunlun mindhárom találatából kivette a részét, de a 40 védést bemutató Jeremy Smith is említést érdemel.