Két meccsen 21 gólt lőtt a MAC Budapest

Pázmándi Zsófia és Garát-Gasparics Fanni is remekelt az EWHL-ben. A Budapest JA kétszer kikapott a Supercupban.

EWHL

Ausztriai túrán vett részt a MAC Budapest. Kis András csapata a Neuberg Highlanderst 15-2-re verte az első állomáson. A hazaiak szerezték meg a vezetést, de már az első harmad végére 4-1-re vezetett a magyar csapat. A folytatásban sem vett vissza a MAC, volt, hogy egy percen belül háromszor talált be, és még az utolsó másodpercben is eredményes volt. Garát-Gasparics Fanni öt gólig és két asszisztig jutott, Nicole Guagliardo 4+2-vel, Pázmándi Zsófia 3+3-mal zárt.

A Kärnten Lakers ellen is biztosan győzött a MAC. A karintiai csapat az első harmad végén még feljött egy gólra, ám aztán a végig fölényben játszó vendégek 6-1-re diadalmaskodtak. Pázmándi Zsófia mesterhármasig jutott, Garát-Gasparics 1+3-mal fejezte be a meccset.

A MAC a két sikerrel feljött a harmadik helyre.

Supercup

A Budapest Jégkorong Akadémia a német válogatottakkal felálló Planeggtől 11-1-re kapott ki, a magyar csapat szépítő találatát Véghelyi Dóra szerezte. Egy nappal később Bécsben, a Sabres ellen 5-0 után két gólt szerzett az akadémiai együttes, ám a vége 10-2 lett. Schmidt-Natkay Alíz és Milibák Gréta talált be. A Sabresben Jókai-Szilágyi Kinga ezúttal nem szerzett pontot.

DEBL

Az osztrák ligában MAC Marilyn 5-0-ra kikapott Grazban, majd 6-0-ra verte a Villach együttesét. Köpe Szidónia és Csiser Sarolt is duplázott. Az FTC 5-1-re nyert a Capitals Flyers ellen, Kárpáti Karina kétszer volt eredményes.

U25

A Rampage együttese 4-0-ra verte a Jégvirágokat Ajkán, ezzel a B csoport élére ugrott.

Légiósok

A svéd elitligában a Göteborg továbbra is pont nélkül áll. Horváth Imola csapata 7-0-ra kapott ki az AIK-tól, majd 3-2-re az SDE-től. A két meccsen három lövése volt a csatárnak.

Az amerikai egyetemi bajnokságban a Dartmouth 4-1-re kikapott a Harvardtól, Odnoga Lotti neve mellé egy ötperces büntetés került. Seregély Míra és a Maine két vereséget könyvelhetett el: a New Hampshire-től 4-1-re, a Boston College-tól 5-2-re kapott ki a csapat. A magyar csatár 2-2 lövéssel próbálkozott.