Connor McDavid-triplával nyert az Edmonton

Az Edmonton kapitányának ez volt karrierje 10. mesterhármasa. Sam Bennett is hármat lőtt, Mike Sullivan történelmi sikert aratott.

A Buffalo szétlövéssel győzött az Arizona ellen, ezzel meglepetésre a második mérkőzését is megnyerte. A Coyotesnak a pályafutása 250. gólját ütő Andrew Ladd szerzett vezetést, amire Cody Eakin válaszolt a második etap legelején. Ezt követően már csak a rávezetések során rezdültek meg a hálók, a győztes büntetőt Arttu Ruotsalainen vágta be. A Sabres ezzel a sikerrel nemcsak behúzta a szezon első két meccsét, de 2008 óta először nem kapott kettőnél többet ezeken a meccseken.

Sam Bennett, Szergej Bobrovszkij és Jonathan Huberdeau jelentette a különbséget a Panthers?Islanders meccsen. A center pályafutása második mesterhármasával, az orosz hálóőr 29 védéssel, a balszélső pedig karrierje 500. pontjával járult hozzá a déliek sima 5-1-es győzelméhez. Benenettnek fantasztikusan megy azóta, amióta a Florida a tavalyi cserestop előtt elhozta Calgaryból: 12 meccsen 18 pontot szerzett, 9-9 gól és gólpassz formájában.

bennett huberdeau

A Boston egy Dallas elleni 3-1-es győzelemmel indította az új szezont. A Bruins legjobbjának a három hazai gólból kettőt vállaló Brad Marchand, valamint a 27 lövést hárító Jeremy Swayman bizonyult. Marchand az első gólját büntetőből szerezte, így Mats Sundin (2006) és Chris Kelly (2013) után a liga történetének a harmadik játékosa lett, aki rávezetésből szerezte csapata első gólját a szezonban.

A Toronto visszavágott az Ottawának a két nappal ezelőtt elszenvedett vereségért, és ugyanúgy 3-1-re győzött, mint a Bruins. A Maple Leafs két gyors találattal alapozta meg sikerét, nyolc perc elteltével már kettővel ment. Michael Bunting először volt eredményes új klubjában, Alexander Kerfoot két pontot szerzett, Jack Campbell mindössze 20 védéssel szerzett győzelmet.

A Canadiens és a Rangers is elvesztette első két mérkőzését, így mindkét csapat az első sikerére hajtott a Bell Centerben. A rossz kezdést követően a New York-iak javítottak, akik szintén 3-1-re győztek. A meccs kulcsmomentuma a harmadik harmad közepére esett, amikor a Montreal egyenlítő gólja után 26 másodperccel a Rangers máris visszavette a vezetést a tavalyi 1/1-es Alexis Lafreniere góljával. A vendégeknél Mika Zibanejad két találatot készített elő, Chris Kreider harmadik meccsén harmadszor volt eredményes. A Habs 1995 után indította három zakóval a szezont.

A játéknap negyedik és egyben utolsó 3-1-es győzelmét a Detroit aratta a Vancouver felett. A Canucks végig óriási fölényben játszott, hússzal több kapura lövése volt, de ezen az estén ez is kevésnek bizonyult a győzelemhez a bámulatos napot kifogó Thomas Greiss ellen. A Red Wings cerberusa összesen 40 kísérletet hárított, csak az utolsó 20 percben 23-at.

A Pittsburgh már a 15. másodpercben vezetett a Chicago ellen, tizenegy perccel később pedig már négy volt a különbség, így nem volt meglepetés, hogy a tíz lövésből négy gólt kapó Marc-André Fleuryt le is cserélték. Az egykori pittsburghi ikon helyére lépő Kevin Lankinen nem vallott szégyent, de így sem tudta megakadályozni a hazaiak sima diadalát. Mike Sullivan, a Penguins edzője 253. győzelmét szerezte a klub élén, ezzel az első helyre lépett Dan Bylsmát megelőzve.

sullivan

A Tampa a hosszabbításban tudott győzni az amerikai fővárosban. A sokáig gól nélküli meccset Alekszandr Ovecskin találta törte meg a második játékrész legvégén, amire a harmadik elején Mihail Szergacsov válaszolt. A mérkőzést végül Steven Stamkos találata döntötte el, miután végigszáguldott a pályán és kilőtte a hosszú alsót. A győztes gólt szerző kapitány mellett a 32 lövést hárító Andrej Vasziljevszkij tette a legtöbbet a sikerért.

Akárcsak a bajnok, a Columbus is 2-1-re győzött a ráadásban. A Blue Jackets a harmadik harmad közepén Eric Robinson góljával egyenlített, majd a szebb napokat látott Patrick Laine góljával szerezte meg a győzelmet a hirtelen halálban. A Columbus 2014 után kezdte ismét két győzelemmel a szezont.

A Carolina a 38 védést bemutató Frederik Andersen vezetésével tudott győzni a Nashville csarnokában. A sokáig 1-1-re álló meccs fordulópontja a hajrában volt, amikor a Hurricanes Andrej Szvecsnyikov és Teuvo Teravainen két gyors találatával eldöntötte a meccset. A Predators szűk egy perccel a befejezés előtt Filip Forsberg révén még szépíteni tudott, de a hosszabbítást már nem tudta kiharcolni.

A Colorado az eltiltott Gabriel Landeskog nélkül fogadta az első meccsét játszó St. Louist. A Blues kihasználta az Avalanche kapitányának hiányát, a mérkőzés derekán már 3-0-ra vezetett, végül 5-3-mal húzta be a meccset. A vendégek részéről David Perron kétszer köszönt be, Jordan Kyrou két találatot készített elő, Jordan Binnington 29 lövést fogott.

A San José kétgólos hátrányból, a speciális csapatrészek remek játékának köszönhetően fordított és nyert a Winnipeg ellen. A Sharks 0-2 után zsinórban négyet ütött, amiből kettőt az emberelőnyös, egyet az emberhátrányos részleg szerzett. A hazaiaknál az élete első meccsét játszó Jasper Weatherby egy-egy gólt és gólpasszt adott fórban, és 2016, Timo Meier után ő lett az első San José újonc, aki góllal mutatkozott be a csapatban.

Az Edmonton első sora lesimázta az albertai rangadót a Calgary ellen. A Connor McDavid, Leon Draisaitl, Jesse Puljujärvi trió mindhárom tagja három egységgel zárt, ám nemcsak ők kellettek a sikerhez, hanem Mike Smith is, aki a legszebb napjait idézve 45 védéssel járult hozzá a győzelem megszerzéséhez. McDavid ezzel a mesterhármassal 579 pontos, amivel az Oilers örökranglistáján máris feljött a hetedik helyre Doug Weight elé. A Calgary sorrendben a 12. szezonnyitó meccsét veszítette el, ez a négy major sportágat (NHL, MLB, NBA, NFL) tekintve a leghosszabb aktív sorozat, és mindössze eggyel marad el a NBA-s Memphis Grizzlies (2001-2013) és az NFL-es Cleveland Browns (2005-2017) abszolút negatív csúcsától.

A Minnesotának 10 perc jó játék is elég volt ahhoz, hogy pontokkal távozzon Los Angelesből. A Wild a második harmad közepén Frederick Gaudreau, Victor Rask és Ryan Hartman találataival fordított, a kétgólos fórból pedig egyet meg is őrzött a találkozó befejezéséig. A Kingsben Anze Kopitar két ponttal zárt, így az eddigi két bajnokin hét pontot szerzett, ami csupán eggyel maradt el Wayne Gretzky klubrekordjától.