Négygólos hátrányból mentett pontot a Nyeftyehimik

A Szeversztal hiába vezetett két harmad után 5-1-re, csak hosszabbításban bírta legyőzni ellenfelét.

Csütörtökön úgy lépett jégre a Metallurg, ha begyűjti a 2 pontot az Ak Barsszal szemben, akkor egymás után 14. győzelmét érheti el, amivel megdöntené a 2008/09-es szezonban felállított 13-as szériát. A magnyitogorszkiak már az 5. percben hátrányba kerültek, ám a második harmad elején Josh Curry egyenlített, a harmadik felonvás elején pedig Andrej Csibiszov fordított. A történelmi sikerből Vaszilij Kosecskin 37 védéssel vette ki a részét.

A Jokerit kétgólos hátrányból felállva gyűrte le a Szibirt. A meccs felénél 3-1-re vezettek az oroszok, ekkor a helsinkieknél Janne Juvonen helyére Anders Lindbäck érkezett a kapuba, és a 52. percben már a finneknél volt az előny.

A Dinamo Minszk a rendes játékidő utolsó percében mentett pontot a Szpartak ellen. Az oroszok sokáig 1-0-ra vezettek, aztán 59:10-nél Pavel Varfolomejev belőtte a fehéroroszok egyenlítő találatát. A túlóra alig több mint 3 percig tartott, Jori Lehterä révén a Szpartak elvitte a pluszpontot.

A Dinamo Riga legyőzte a Nyeftyehimiket. A letteknél a cseh Matej Machovsky 35 védéssel zárt, valamint honfitársa, Lukas Radil 1+1 ponttal zárt, akárcsak Nikolajs Jelisejevs.

Pénteken a Szalavat Julajev hiába vezetett 3-1-re Jekatyerinburgban, a duplázó Stéphane Da Costa vezetésével fordított az Avtomobiliszt: a francia csatár az 56. percben kiharcolta a hosszabbítást, aztán az utolsó másodpercben el is döntötte azt. A baskírok sorozatban harmadik meccsüket vesztették el.

A Traktor a légiósai vezetésével verte a Szocsit. A cseljabinszkiek kapujában Roman Will 28-szor védett, Tomás Hyka 2+1 pontot szerzett, Teemu Pulkkinen az 58. percben lőtt győztes gólt.

A Torpedo hosszabbításban gyűrte le az Amurt. A Nyizsnyij Novgorod-iak győztes gólját a cseh Marek Hrivík lőtte a túlóra 4. percében. A Torpedo a sikerével feljött a Nyugati főcsoport 7. helyére.

A Kunlun otthon tartott 1 pontot a Barisszal szemben. A rendes játékidő 1-1 találatát követően büntetők döntöttek, amiből a kazahok jöttek ki jobban. A kínaiaknál Jeremy Smith 44 védéssel segítette pontszerzéshez a csapatot.

A CSZKA legyőzte az Admiralt. A fővárosiak szoros meccsen nyertek, jelenleg a nyugati 4. helyen állnak, ugyanúgy 24 pontjuk van, mint az előttük álló Dinamo Moszkvának és a mögöttük álló Dinamo Minszknek.

A Jokerit izgalmas csatában verte a SZKA-t. Az első két harmadban háromszor is vezettek a finnek, de a szentpéterváriak rendre egyenlítettek. Az 59. percben Andrej Kuzmenko vezetéshez juttatta az oroszokat, ám alig több mint fél perccel később Jordan Schroeder egalizált. A túlóra két és fél percig tartott: David Sklenicka belőtte a Jokerit győztes gólját.

Szombaton az Avangard egy harmadik harmadban lőtt góllal győzte le a Szibirt. A novoszibirszkiek ugyanúgy 4-3-ra kaptak ki, mint két nappal korábban Helsinkiben. Az omszkiaktól Nail Jakupov és Ivan Tyelegin, a vendégektől Vjacseszlav Litovcsenko szerzett 2-2 gólt.

Négygólos előnyt tékozolt el a Szeversztal. A cserepoveciek 40 perc után 5-1-re vezettek a Nyeftyehimik ellen, aztán a tatárok a harmadik felvonásban 4-szer is betaláltak, amivel kiharcolták a hosszabbítást. A ráadásban erőre kaptak a hazaiak, Adam Liska belőtte a Szeversztal győztes gólját.

Sorozatban harmadik győzelmének örülhetett a Dinamo Riga. A lettek két hazai sikert követően a Vityaz otthonában nyertek hosszabbításban, a találkozó Hunter Shinkaruk döntötte el.