MAC HKB Újbuda–Gyergyói HK 2-3

Az idei Erste Liga-szezonban először kaptak ki a hazaiak, ám 1 pontot így is szereztek, hiszen büntetőkkel dőlt el a meccs.

Mindkét oldalon visszatértek a vasak közé az első számú kapusok, Bálizs Bence és Rasmus Rinne, emellett a gyergyóiak részéről jó néhány hokis korábbi klubjánál vizitált, Fejes Nándortól Szigeti Ákoson és Chris Bodón át Brance Orbánig, utóbbi kapitányként foghatott kezet volt kapitányával, Pozsgai Tamással. Az első játékrészt gyakorlatilag végigtámadta a MAC HKB, ehhez képest a vendégek szereztek vezetést Silló Arnold révén, ő évekkel korábban szintén az újbudai klubban pallérozódott, 0-1 a 11. percben. A második menetben hasonló volt a koreográfia, ebben a szakaszban 17-8-ra hozta a kapura lövéseket Kangyal Balázs együttese, ám Sylvestre a 37. percben megduplázta a GYHK előnyét, 0-2. A jég hazai részről a 46. percben tört meg, Mirko Djumic, a fiatal szerb légiós idénybeli harmadik találatát jegyezte, 1-2 után végképp nyíltnak volt mondható az összecsapás. A MAC HKB robogott tovább, és ez az 56. percben eredményre vezetett, Pápa passzolt okosan a gyergyói kapuhoz közelítő Tóth Gergelyhez, aki emberes lövést eresztett meg, 2-2. A végjátékban adódott még néhány nagy helyzet az újbudaiak előtt, ezek kimaradtak, így jöhetett a hosszabbítás. Ennek végén a MAC HKB öt a három ellen támadhatott, hiába, a piros-fehérek kivédekezték a szituációt. A rávezetések a 7. körig mentek, a hazaiak részéről csak Keegan Dansereau talált be, a vendégektől Szigeti, ám utóbbi kétszer is, így a pluszpont a székelyeké lett, akik 8 egységgel utazhatnak haza anyaországi túrájukról.

Fotó: Mudra László - MAC

fotó: Mudra László/MAC HKB Újbuda

Igazságos, hogy mindkét csapat kapott pontot

Így látták a vezetőedzők a MAC HKB Újbuda–Gyergyói HK mérkőzést.

Kangyal Balázs, MAC HKB: “Nagyon jó meccs volt, akik szereti a hokit, és látták ezt a találkozót, azoknak biztos, hogy tetszett. Az első két harmadban kiválóan játszottunk, a szünetben az öltözőben nem is tudtam mit mondani azon kívül, hogy dicsértem a srácokat. Habár elgondolkodtató, hogy több mint 110 lövésböl csak két gólt tudtunk szerezni, ezzel foglalkoznunk kell. A kulcs az volt, hogy hiába voltak meg az emberelőnyeink, nem tudtunk élni velük. Hosszabbításban kettős fórunk is volt, és azzal sem. A szétlövés egyszer ilyen, egyszer olyan, volt már, amit mi nyertünk, ezt az ellenfelünk. Igazságos, hogy mindkét csapat kapott pontot. Tulajdonképpen azt mondhatom, amit a játékosaimnak is mondtam az öltözőben, amikor gratuláltam nekik: ez most nekem bőven elég volt.”

Szilassy Zoltán, Gyergyói HK: “Érdekes parti volt, tévébe való, közönségszórakoztató, izgalmas. Az első két harmadban nagyon rajtunk volt a MAC HKB, csodálatos kapusteljesítménnyel tartottuk az 1-0-t, miután beizzadtunk egy melós gólt. Az önfeláldozásunk, a blokkolásaink, a védekezésünk körömszakadtáig, amit hiányoltam az Újpest vagy a Szereda ellen, az most megmutatkozott, amikor bajban voltunk, ez nem egyszerű ilyen hosszú túra végén. Egy nagyon szép második góllal növeltük a távolságot, de a harmadik harmadban játszottunk a legjobban, viszont akkor kinyíltunk, és visszajött a meccsbe a MAC HKB. Utána elképesztő volt az emberhátrányos védekezésünk, de ki kell emelnem a kapusunkat is, zseniális volt, elképesztően védett végig. Tipikus idegenbeli meccs volt ez egy topcsapat ellen, túléled, amit túl kell élni, és amikor kellett, tudtunk gólt lőni. Két pontot elvittünk, ez szerintem nagy dolog idegenben a MAC HKB ellen, amely nagyon jó csapat, kiváló légiósokkal, erőteljes, jól szervezett fiatalokkal és struktúrával.”

Erste Liga, Tüskecsarnok, 2021. okt. 5., kedd.
Bálizs: 88,5% (Farkas)
Rinne: 95,7% (Ruczuj)