DVTK Jegesmedvék–Brassó 3-4

A brassóiak a 3 gólpasszt kiosztó Radim Valchar vezetésével begyűjtötték a 3 pontot Miskolcon.

A Jegesmedvéknél visszatért a csapatba Farkas Márton – a frissen igazolt Kevin Elgestalt nem nevezeték –, míg a Brassó ugyanazzal a kerettel játszott, mint egy nappal korábban Debrecenben. A meccs első gólját egy kiállítás hozta meg, de az nem emberelőnyben, hanem -hátrányban született: Lövei lefülelt egy passzt, Vojtkó megugrottak, utóbbi vezetéshez juttatta a hazaiakat. A második harmad 65. másodpercében Gliga jól érkezett egy kapu elé betett korongra, amivel egyenlítettek a brassóiak. A meccs közepén Valchar egy szép csel után ziccerbe hozta Gligát, aki megint nem hibázott, fordítottak a vendégek. Alig több mint 4 perccel később már 3-1-re vezetett a Brassó, miután Huard betalált emberelőnyben. A középső játékrész végén Hunt gólra váltott egy újabb vendég fórt. A 46. percben Ritó 5 a 4 ellen csökkentette a különbséget. A miskolciak hajtottak az egyenlítésért, a végjátékhoz közeledve előbb kapuvasat lőttek, aztán 4 és fél perccel a vége előtt Kiss Roland bombagólja után egy találat maradt a brassóiak előnye. Nem sokra rá a büntetőpadra kellett kiülnie Kissnek, a maradék másfél percben pedig nem tudtak egyenlíteni a Jegesmedvék.

A Brassó 4-3-ra nyert, 9 ponttal utazhat haza négymeccses magyarországi túrájáról, pénteken a Sportklub otthonában vív rangadót. A DVTK Jegesmedvék ugyanazon a játéknapon az UTE-hoz utaznak.

misbra-211004

fotó: DVTK Jegesmedvék

Azt se tudtuk, hogy merre van az előre

Mestermérleg a DVTK Jegesmedvék–Corona Brassó mérkőzést követően.

Tokaji Viktor vezetőedző, DVTK Jegesmedvék: “Jól kezdtük a mérkőzést, jól szálltunk bele a történetbe, kontrollálni tudtuk, minden a mi akaratunk szerint érvényesült az első húsz percben. Emberhátrányból el tudtunk szaladni, meg tudtuk szerezni a vezetést. Aztán valami történt az öltözőben, a második húsz percre dekoncentráltan, szó szerint lagymatagul, puhányan jöttünk ki, a kapu torkából kaptunk négy gólt, azt se tudtuk, hogy merre van az előre. Nem tehetjük meg egy csapattal szemben sem ebben a ligában, hogy akár csak egy cserét is átaludjunk. Aztán a harmadik húsz percben hiába volt meg lendületünk, hiába találtuk meg a játékunk lényegét, azt, amit szerettünk volna ráerőltetni az ellenfelünkre, egész egyszerűen a három gól túl soknak bizonyult.”

Strenk Hunor másodedző, Brassó: “Hullámvasút volt ez a mérkőzés. Az elejét úgy kezdtük, hogy a hullámnak az alján voltunk, jött ránk a Miskolc, oda-vissza játék folyt, talán egy kicsit a hazai csapat dominált. A második harmadra úgy jöttünk ki, hogy megbeszéltük az öltözőben, hogy valahonnan erőt kell merítenünk, és hála istennek ezt ki is tették a jégre. Utána a harmadik harmadban nagyon rajtunk voltak, volt néhány felesleges kiállítás, amit összeszedtünk. Jött a hazai csapat, nyomtak, de szerencsére a végén ki tudtunk tartani, így győzelemmel térhetünk haza.”

Erste Liga, Miskolci Jégcsarnok, 515 néző. Játékvezetők: Pálkövi, Pálkövi, Herczeg, Szabó.
Kiss B.: 90,5% (Duschek)
Tőke: 91,7% (Polc)