Goldobin mesterhármasával nyert a Metallurg

A magnyitogorszkiak a Dinamo Moszkva elleni győzelmükkel átvették a vezetést a KHL-tabellán. A Traktor megszakította a Jokerit 11 mérkőzésen át tartó győzelmi sorozatát.

Vasárnap az Ak Barsz kapott gól nélkül győzött a Szalavat Julajev elleni rangadón. A kazanyiak győztes gólját Artyom Galimov lőtte a 18. percben, míg Igor Bobkov 27 védéssel zárt hibátlanul. A tabellán jelenleg mindkét csapat 20-20 ponttal áll, a Szalavat a 3., az Ak Barsz a 4. a Keleti főcsoportban.

A Barisz hiába vezetett 2-0-ra a Lokomotiv csarnokában, az oroszok otthon tartották a pontokat. A jaroszlavliaknál Alekszandr Polunyin 2 góllal, Jegor Korskov 2 gólpassza vette ki a részét a sikerből.

A Metallurg győzött a Dinamo Moszkva otthonában, így átvette a vezetést a KHL-tabellán. A magnyitogorszkiak hőse Nyikolaj Goldobin volt, aki mesterhármast ért el a mérkőzésen. A hazaiaknál Rob Klinkhammer 2 gólt szerzett.

A SZKA lenullázta a Nyeftyehimiket, sikerével továbbra is a Nyugati főcsoport 3.helyén áll. A szentpéterváriak kapujában Lars Johansson 27 védéssel ért el shutoutot.

A játéknap harmadik 2-0-s sikerét a Szpartak hozta a Szeversztal ellen. A fővárosiaknál Alekszej Kraszikov mind a 23 kapujára tartó lövést védte.

A Dinamo Minszk 7-et lőtt Szocsiban. A fehéroroszok diadalából Mario Kempe és Pavel Varfolomejev egyaránt 2-2 góllal vette ki a részét.

Hétfőn sorozatban harmadik mérkőzését húzta be túlórában az Amur. A habarovszkiak ezúttal a Vityazt gyűrték le büntetőkkel, aminek köszönhetően feljöttek a Keleti főcsoport 8. helyére.

A Dinamo Riga egy 58. percben lőtt góllal nyert az Admiral otthonában. A lettek győztes gólját Oskars Cibulskis lőtte a 57:32-nél emberelőnyben.

A Torpedo kapott gól nélkül győzött a Szibir csarnokában. A vendégeknél Pjotr Kocsetkov 26 védéssel ért el shutoutot, míg a novoszibirszkieknél a kezdőkapus, Harri Säteri 7 lövésből 3 gólt kapott, majd a helyére érkező Anton Kraszotkin mind a 29 Torpedo-próbálkozást védte.

A Traktor után az Avtomobiliszt is legyőzte az Avangardot. A címvédő ezúttal Jekatyerinburgban maradt alul, ahol a hazaiaknál Ryan Spooner és Brooks Macek egyaránt 2-2 gólt lőtt, utóbbi mindkétszer üres kapura volt eredményes.

A Jokerit hiába egyenlített kétgólos hátrányból Cseljabinszkban, kikapott a Traktortól, így megszakadt a 11 meccs óta tartó diadalmenete. A finnek a pontvesztésük ellenére is vezetik a Nyugati főcsoportot, míg a Traktor a keleti 2. helyen van.

A CSZKA legyőzte a Kunlunt. A fővárosiaknál Mihail Grigorenko 2-szer is eredményes volt, a második gólját üres kapura lőtte. A moszkvaiak hátránya jelenleg 5 pont a főcsoportot vezető Jokerit mögött.