DVTK Jegesmedvék–SC Csíkszereda 2-3

A Sportklub akárcsak csütörtökön Debrecenben, egy nappal később Miskolcon is az utolsó harmadban döntötte el a mérkőzést.

A DVTK Jegesmedvéknél nem szerepelt az előző mérkőzéshez képest Farkas Márton, valamint a Kassára kölcsönadott Kevin Wehrs. A Sportklubnál Rokaly Norbert nem öltözött be a csütörtöki, DEAC elleni meccsen jégre lépett játékosok közül. A miskolciak alig több mint 1 perc után megszerezték a vezetést: Mihalik nagyon üresen maradt Adorjánnal szemben, a fiatal csatár nem hibázott (1-0). A folytatásban is a hazaiak játszottak jobban, de a lendületüket megtörte a gólszerzőjük támadó harmadban elkövetett szabálytalansága. A fórt kihagyták a csíkiak, ám a kiegészülés után egyenlítettek a negyedik soruk jóvoltából, Casaneanu lövését hiába védte Duschek, a kipattanót Péter Balázs belőtte (1-1). A nyitó játékrész második felében kiegyenlítetté vált a játék. Akárcsak az első, a második felvonást is remekül indították a Jegesmedvék: Vojtkó passzát Lövei bombázta be (2-1). Rokaly büntetésével eljött az első miskolci emberelőny, ami kimaradt. A 27. percben rosszul cserélt a DVTK, ezt góllal büntette a Sportklub, Láday indításából Stach ugorhatott ki szólóban, egyenlített (2-2). Ezt követően 5 a 3 ellen is támadhattak a piros-fehérek, de nem tudták újra megszerezni a vezetést. A harmadik harmad közepén kezdtek feszültebbé válni a játékosok. Az 51. percben Salló egy Duschek-védés után lecsapott a szabadon maradt korongra, és vezetéshez juttatta a csíkiakat (2-3). A miskolciak hajtottak az egyenlítésért, de kétszer is emberhátrányba kerültek. A legvégén Duschek lekorcsolyázott, hiába.

A Sportklub 3-2-re nyert, vasárnap az FTC-Telekom otthonában játszik tévés rangadót. A DVTK Jegesmedvék hétfőn a Brassót fogadják.

misscc-211001

fotó: DVTK Jegesmedvék

Ez volt az eddigi legrosszabb meccsünk

A vezetőedzők véleménye a DVTK Jegesmedvék–SC Csíkszereda mérkőzés után.

Tokaji Viktor, DVTK Jegesmedvék: “Ez nehéz vereség volt, mert nagyon sok energiát fektettünk bele az 5 az 5 be, és azt is mondhatom, hogy kontrolláltuk a mérkőzést. Nyilván tudtuk, hogy azért ott jó a képesség, és ezt megpróbáltuk eltüntetni. Azt gondolom, javarészt sikerült, viszont amikor nekünk adódtak lehetőségeink emberelőnyben, azokat kihasználatlanul hagytuk, sőt inkább magunkra húztuk ilyenkor őket, és ez döntőnek bizonyult. Azon dolgozunk majd, hogy ez a dolog összeálljon. Sajnos nem sikerült az emberelőnyös játék. Ettől függetlenül gratuláltam a srácoknak, büszke vagyok rájuk.”

Magnus Sundquist, SC Csíkszereda: “Szerintem ez volt az eddigi legrosszabb meccsünk. Az ellenfél keményen dolgozott, az egész meccs során jobban akarta a győzelmet. Szerencsések vagyunk, hogy három ponttal gazdagodtunk. A koronggal és korong nélkül is fegyelmezetlenek voltunk, hosszú cseréink voltak. Ezeket nem engedhetjük meg, mert könnyen vereség lehet a vége. Fordítva is alakulhatott volna az eredmény. Szerencsére a harmadik harmadunk elfogadható volt. Úgy mentünk neki ennek a harmadnak, hogy okosan kell játszanunk, mert megvan az esélyünk a győzelemre. Ha az első két harmadban mutatott játékot folytatjuk, akkor veszíthettünk volna. A harmadik harmad miatt boldog lehetek, de az első kettő messze áll attól, amilyen játékot szeretnénk játszani. A vasárnapi meccsünk előtt sok videóelemzés vár ránk.”

Erste Liga, Miskolci Jégcsarnok, 645 néző. Játékvezetők: Salánki, Salánki, Szabó, Vincze.
Duschek: 90,0% (Kiss B.)
Adorján: 92,9% (Szamankov)