A CSZKA nyerte a moszkvai rangadót

A Szpartak hiába egyenlített háromgólos hátrányból, a 2019-es bajnok elvitte a 2 pontot a Megaszport Arenából.

A Dinamo Moszkva majdnem elszórakozta az ötgólos előnyét Novoszibirszkben. A fővárosiak a 44. percben 5-0-ra vezettek, ám ezt követően beindultak a hazaiak, akik 58:42-nél egygólosra csökkentették a lemaradásukat. Az egyenlítés végül nem jött össze a Szibirnek, így hiába hajráztak hatalmasat. A Dinamo 6 mérkőzést követően is veretlen a szezonban.

A Szalavat Julajev ugyanúgy a 6. győzelméért és a hibátlan mérleg megőrzéséért hajtott, mint a Dinamo. A baskírok magabiztosan nyertek a Kunlun ellen, Szergej Smeljov 1+2 ponttal, Alekszandr Kagyejkin 2 gólpasszal emelkedett ki.

Büntetők döntöttek Helsinkiben. A Jokerit és a Torpedo fordulatos mérkőzést vívott egymással, ahol a rendes játékidő 4-4 gólját követően szétlövésre került sor, ott pedig egyedül Jesse Joenssu volt eredményes.

A Traktor győzött Nyizsnyekamszkban, így jelenleg a Keleti főcsoport 2. helyén áll a Szalavat Julajev mögött. A cseljabinszkiek 3-0-ra megléptek, ezt követően az 50. percben Vlagyiszlav Sutov meglőtte a Nyeftyehimik becsületgólját.

Nagy csatát hozott a moszkvai rangadó. A 34. percben többek között Szergej Plotnyikov duplájának köszönhetően 3-0-ra meglépett a CSZKA, ám a harmadik harmad közepére egyenlített a Szpartak. Az 54. percben Szergej Andronov újra vezetéshez juttatta a katonacsapatot, az 5-3-as végeredményt pedig a mesterhármasig jutó Plotnyikov állította be egy üres kapus góllal.

A SZKA kapott gól nélkül győzött Szocsiban. A szentpéterváriak hősei a 2 gólt szerző Joonas Kemppainen és a 15 védéssel shutoutot elérő Lars Johansson voltak.

A Dinamo Riga otthon tartotta a pontokat a Barisszal szemben. A lettek már 3-0-ra is vezettek, a kazahok nagyot küzdöttek, de csak a differencia egygólosra csökkentéséig jutottak az utolsó előtti másodpercben.

KHL, 2021. szeptember 16.:

Szibir?Dinamo Moszkva 4-5
G.: Morozov, Sarov, Szetgyikov, Bodrov ill. Galijev (2), Vojnov, Csebikin, Zajcev
K.: Säteri (8/11), 25:44-től Kraszotkin (13/15) ill. Bocsarov (35/39)

Szalavat Julajev?Kunlun 5-1
G.: Pusztozjorov, Kuljomin, Kartejev, Hohrjakov, Smeljov ill. Wong
K.: Saricsenkov (19/20) ill. Lazusin (30/35)

Jokerit?Torpedo 5-4 b.
G.: Schroeder (2), Pakarinen, Jensen, Joensuu (győztes büntető) ill. Goncsaruk, Mihejev, Lennström, Orlov
K.: Juvonen (31/35) ill. Kocsetkov (31/35)

Nyeftyehimik?Traktor 1-3
G.: Sutov ill. Sztasz, Fatyejev, Kalinyin
K.: Tuohimaa (19/22) ill. Will (34/35)

Szpartak?CSZKA 3-5
G.: Talalujev (2), Hohlacsov ill. Plotnyikov (3), Wallmark, Andronov
K.: Dansk (26/30) ill. Fedotov (31/34)

Szocsi?SZKA 0-2