Máris továbbjutott a Fribourg és a Leksand

A Bajnokok Ligája F csoportjában a Trinec és a Slovan 4 mérkőzés után is pont nélkül áll.

Szombaton és vasárnap lejátszották a CHL csoportkörének 4. fordulóját. Az A jelű négyesben a 6 pontos Fischtown Pingiuns és a 7 ponttal bíró Växjö Lakers egymás ellen tehetett nagy lépést a csoportgyőzelem felé. A németek visszavágtak a svédeknek, 2-1-re győztek, így átvették a vezetést a kvartettben. A 4 pontos Sparta Prahának kellett továbbjutási reményei megtartásához le kellett győznie a nyeretlen TPS-t. A csehek 3-2-re behúzták a meccset, 4 mérkőzés után ugyanúgy 7 pontosak, mint a Växjö. A B csoportban a 6 pontos csapatok rangadóját a Frölunda 2-1-re nyerte hosszabbításban a Zürich Lions ellen. A HIFK tartja a lépést a svédekkel és a svájciakkal, miután 2-1-re verte a BK Mladá Boleslavot, így 7 pontos.

A C csoportban is csak a hosszabbítás döntött a két legjobb mérkőzésén: az Adler Mannheim büntetőkkel gyűrte le 3-2-re a Lukkót. A Lausanne visszavágott a Cardiffnak, 2-0-ra győzött, így 5 pontos, hátránya 3-3 pont a németek és a finnek mögött. Izgalmasan alakul a D csoport legjobb helyeiért zajló harc. Az EV Zug 9-3-ra átgázolt a továbbra is nyeretlen SönderjyskE-n, miközben a Red Bull München 2-1-re verte a Röglét. Mindez azt jelenti, hogy 4 meccset követően a németek 9, a svédek 8, a svájciak 7 ponttal állnak, a dánok pedig matemaikailag is kiszálltak a továbbjutásért folytatott küzdelemből.

Az E jelű négyesben még mindig veretlen a Tappara. A csoportot vezető finnek ezúttal 3-2-re verték hosszabbításban a Luganót. A Skelleftea 1 pontra megközelítette a 2. helyezett svájciakat, miután 5-3-ra legyőzte az Eisbären Berlint. Az F kvartettben eldőlt a továbbjutás kérdése. A játéknap előtt egyaránt százszázalékos Fribourg és Leksand is nyert: a svájciak 2-0-ra a Slovan csarnokában, a svédek 3-1-re Trinecben, a szlovákok és a csehek 0 ponton ragadtak.

A 2. fordulónál jár a G és a H csoport. Ebben a két négyesben már csak az ICEHL-csapatok veretlenek: a G-ben Klagenfurt 3-2-re gyűrte le hosszabbításban a Rungstedet, míg a H-ban a Red Bull Salzburg 3-2-re nyert a Jastrzebie otthonában, a Bolzano pedig 5-1-re verte a Frisk Askert. A Donbassz a Rouen ellen szerezte meg első győzelmét, mégpedig 2-1-re.

NVB 20:25 HUNAUT ÉLŐ