0-3-ról győzött a Kunlun

Az Ak Barsz hiába vezetett az első harmad után három góllal a kínai KHL-csapat ellen, vereséget szenvedett. Niko Ojamäki mesterhármasa 1 pontot ért a Vityaznak.

A CSZKA nagy csatában szerezte meg szezonbeli első győzelmét. A legutóbbi szezon döntőse hiába vezetett a Dinamo Riga ellen, a lettek 46 másodperc alatt megfordították a mérkőzést. A moszkvaiak a záró harmadban előbb egyenlítettek Anton Szlepisev révén, aztán az 58. percben Szergej Andronov belőtte a CSZKA győztes gólját.

Az Avangard csak büntetőkkel tudta legyűrni az Admiralt. A címvédő omszkiak hiába vezettek 3-1-re az 31. percben, a KHL-be egyéves kényszerszünetet követően visszatérő vlagyivosztokiak kiharcolták a túlórát. A büntetőknél csak a 10. pár hozta meg a gólt, ahol Szergej Tolcsinszkij belőtte az Avangard győztes találatát.

Háromgólos hátrányt dolgozott le a Kunlun az Ak Barsz otthonában. A tatárok az első felvonás után 3-0-ra vezettek, ám hiába: a kínai klub a második és a harmadik harmadban egyaránt 2-2 gólt lőtt, aminek köszönhetően megfordította a találkozót és elvitte a 2 pontot.

A Lokomotiv háromszor is egyenlített a SZKA ellen, ez 1 pontra volt elég. A találkozón szétlövés döntött, ahol a szentpéterváriak 4-ből 3-szor is eredményesek voltak, miközben Alekszandr Szamonov kapujába csak André Petersson tudott betalálni.

Szezonbeli második mérkőzését is elvesztette a Jokerit. A finnek ezúttal a Nyeftyehimik otthonában maradtak alul, a tatárok egy 58. percben lőtt góllal tartották otthon a pontokat, amit a nyáron igazolt cseh hátvéd, Ronald Knot szerzett.

A Nyugati főcsoportban a Szpartak az egyetlen csapat, amely két rendes játékidős győzelemmel áll. Borisz Mironov együttese az Admiral után a másik távol-keleti csapatot is verte, az Amurral szemben 3-1-es sikernek örülhetett.

A Szocsi már 4-0-ra és 5-2-re is vezetett a Vityaz ellen, mégis csak hosszabbításban tudott győzni. A fekete-tengeri csapat az első és a második harmad után 4 góllal vezetett, aztán a harmadik felvonásban beindultak a vendégek finn légiósai: Miro Aaltonen egyszer, aztán Niko Ojamäki háromszor is betalált, amivel egyenlítettek a podolszkiak. A túlóra 46. másodpercig tartott, a lett Janis Jaks eldöntötte a pluszpont sorsát.

KHL, 2021. szeptember 4.:

CSZKA?Dinamo Riga 3-2
G.: Grigorenko, Szlevisev, Andronov ill. Jelisejevs, Shinkaruk
K.: Reideborn (21/23) ill. Mattsson (29/32)

Avangard?Admiral 4-3 b.
G.: Knight, Pokka, Cehlarík, Tolcsinszkij (győztes büntető) ill. Kestner, Kaletnyik, Szajusztov
K.: Hrubec (24/27) ill. Szerebrjakov (37/40)

Ak Barsz?Kunlun 3-4
G.: Lindholm, Kovalenko, Panyukov ill. Yip, Foo, Reid, Lockhart
K.: Ahtyamov (17/21) ill. Lazusin (47/44)

Lokomotiv?SZKA 3-4 b.
G.: Alekszejev, Marcsenko, Averin ill. Tokranov, Kemppainen, Husznutgyinov, Kuzmenko (győztes büntető)
K.: Pasquale (24/27) ill. Szamonov (33/36)

Nyeftyehimik?Jokerit 4-2
G.: Popov, Sutov, Knot, Popov ill. O’Neill, Pakarinen
K.: Tuohomaa (15/17) ill. Juvonen (23/26)

Szpartak?Amur 3-1
G.: Drozdov, Pettersson, Loktyionov ill. Tomásek
K.: Kraszikov (22/23) ill. Bartosák (17/19)

Szocsi?Vityaz 6-5 h.
G.: Viharjev, Zsarbejev, Bakos, Bakanov, Valencov, Jaks ill. Ojamäki (3), Malihin, Aaltonen
K.: Hellberg (24/29) ill. Jezsov (3/7), 17:26-tól Todikov (10/12)