Románia elkapta Lengyelországot

A második helyen Ausztria végzett a ljubljanai pótvilágbajnokságon, miután a sorsdöntő meccsen 3-2-re verte Franciaországot.

Véget ért a szlovénok által szervezett 6 csapatos Beat Covid19 torna, amelyen a magyar válogatott sportszakmai okokból nem kívánt részt venni. Az utolsó játéknap első meccsén a “második feljutó” kilétének eldöntése volt a tét, hiszen az osztrákok csaptak össze a franciákkal. Nyugati szomszédaink agilisan kezdtek, előbb 2-0-s, majd 3-1-es vezetésre tettek szert a nyitó harmadban, a franciák ezek után csak szépíteni tudtak az 55. percben, a végeredmény 2-3 lett. Ezután alsóházi rangadó következett, amelyen két 0-5-ös veresége után összekapta magát a romániai együttes, és hosszabbításban legyűrte a divízió 1/B csoportos lengyeleket. A döntő találatot a szezon során a Brassó által alig játszatott Albert Zagidullin vitte be a 63. percben, a gólpasszt Fodor Csanád adta, itt is 3-2-es eredmény született. Hogy harmadjára se álljon más a táblán, arról a tornagyőztes Szlovénia és a “kieső” Ukrajna gondoskodott. A győzelem nélkül álló kék-sárgák szépen helytálltak, az első harmad után vezettek, ám később meg kellett hajolniuk nagyobb tudású ellenfelük előtt, a 2-3 a második szünetre kialakult. Érdekesség: ez már a második játéknap volt a május 17-ei után, amikor kizárólag 3-2-es eredmények születtek. A kétharmadrészt divízió 1/A csoportos együttesek vb-rendszerű eseményét pontveszteség nélkül nyerte a házigazda Szlovénia.