Az osztrákok 9-et vágtak, a szlovénok 5-0-ra nyertek

Az eddigi szoros eredmények után két nagyon sima győzelem is született a szlovéniai pót-világbajnokságon.

Ljubljanában lejátszották a 6 csapatos Beat Covid19 nemzetközi torna teljes 3. fordulóját. A játéknap első mérkőzésén Ausztria Ukrajnával csapott össze. Divízió 1/B csoportos északkeleti szomszédunk az első harmadban még tartotta a lépést nyilvánvalóan erősebb ellenfelével, amely ekkor Ganahl góljával csupán 1-0-ra vezetett. A második menetben kinyílt az olló, 2-0-nál szépítettek ugyan a kék-sárgák, ám ezt követően a 48. percig még hatot rámoltak be az osztrákok, 8-1 állt a táblán, majd egy gólváltós időszak után 9-3 lett a vége. Ketten is mesterhármast értek el a győztesnél, egyrészt a klagenfurti Lukas Haudum, másrészt a 2002-es születésű Lucas Thaler ? ő a svéd top juniorligában kezdett az idén, majd a Salzburg második csapatával alpesi ligázott, emellett góllal mutatkozott be az ICEHL-ben is ?, utóbbi a meccs vége felé egy fölöttébb felesleges palánkra lökés miatt végleges fegyelmit kapott. A második meccsen nem folytatódott a góleső, annyira nem, hogy az 54. percig egy sem született, Tim Bozon akkor talált be a franciák részéről a lengyeleknek, kialakítva az 1-0-s végeredményt. Nullán ragadt ezt követően a romániai válogatott is, a házigazda Szlovénia semmit sem bízott a véletlenre, az összecsapás derekán 3-0-ra elhúzott, végül 5-0-ra nyert, Zan Jezovsek, a Jesenice házi gólkirálya duplázott, illetve asszisztjai után Anze Kuralt is betalált. A szlovénok továbbra is pontveszteség nélkül állnak a tabella élén.