Anze Kopitar megszerezte az 1000. pontját

A szlovén a 91. játékos, aki elérte ezt a határt. Fleury megelőzte Luongót, a St. Louis és Winnipeg bejutott a rájátszásba.

A Dallas simán kikapott Tampában 6-2-re, ezzel minden esélyét elvesztette arra, hogy a bekerüljön a Central-csoport négy legjobb csapata közé. A bajnok 1-1 után hagyta állva hagyta a tavalyi finalistát, amikor a következő hat gólból ötöt szerzett. Az egymás után hetedszer pontszerző Lightningban Erik Cernak három pontot szerzett, a 300. mérkőzésén védő Vasziljevszkij 20 védéssel ért el győzelmet.

A Dallas veresége után a Nashville-nek egy columbusi győzelem a biztos playoffrészvételt jelentette volna. A Predators azonban elszalasztotta a lehetőséget: hiába vezetett kétszer is, a Blue Jackets 1-2 után zsinórban három gólt szerzett, és otthon tartotta a pontokat. A Columbusban Oliver Björkstrand duplával ünnepelte a 300. meccsét, a két gólpasszt kiosztó Cam Atkinson megszerezte a 400. és a 401. pontját.

A St. Louis ugyanazzal a feltétellel lépett jégre, mint a Nashville: ha nyer az Anaheim ellen, akkor hivatalosan is biztosítja a helyét az egyenes kieséses szakaszban. 2-1-es vendégvezetést követően a Blues kapaszkodott is, és negyed órával a vége előtt kiharcolta a hosszabbítást Kyle Clifford révén. Ezután viszont már csak egy gól született, ezt Troy Terry lőtte a vendégek részéről a büntetőlövések során. Az Anaheim kapitánya, Ryan Getzlaf lett az első játékos, aki 1100 mérkőzést játszott a klub színeiben.

A St. Louis a vereséget követően mégis örülhetett, a később kezdődő Arizona?Los Angeles mérkőzésen ugyanis győztek a vendége, amivel a rájátszásba tolták a két évvel ezelőtti bajnokot. A Gila River Arenában az első két felvonás döntetlennel zárult. A harmadikban a Kings két góljára nem érkezett válasz, így a vendégek 4-2-es győzelemmel távoztak. Gabriel Vilardi duplázott, Sean Walker három pontot szerzett, a meccs embere mégis Anze Kopitar lett, aki gólpasszával megszerezte az 1000. pontját. A liga történetében ő a 91. játékos, aki elérte ezt a határt, a kaliforniai gárdában pedig a negyedik Marcel Dionne (1307), Luc Robitaille (1154) és Dave Taylor (1069) után.

A rájátszástól rég elesett Ottawa váratlanul összeszedte magát a szezon végére, és a hetedik győzelmét szerezte az utolsó kilenc mérkőzésen. A Senators most a Montrealt kapta el, 5-1-re verte a rekordbajnokot egy sima mérkőzésen. Anton Forsberg 30 lövést fogott, Erik Brannström három találatot készített elő, Shane Pinto az első gólját lőtte az NHL-ben.

T. J. Oshie mesterhármasával győzött a Washington a New York Rangers csarnokában. A gól nélküli első játékrészt követően a középsőben hármat gurított a Capitals, amivel el is döntötte a találkozót. A befejező húsz percben a New York-iak próbáltak kapaszkodni, de Oshie egy üres kapus góllal bebiztosította a fővárosiak sikerét. Az összecsapásra kihatással volt a két nappal korábbi Tom Wilson-eset. Rengeteg bunyó volt a mérkőzésen, ami miatt a bírók az első 4 percben 72, az első harmadban 98, a teljes mérkőzésen 141 perc büntetést osztottak ki.

Marc-Andre Fleury a 490. mérkőzését nyerte, ezzel megelőzte Roberto Luongót, és a harmadik helyre lépett a kapusok rangsorában. A képzeletbeli dobogó alsó fokára nem volt könnyű fellépnie a veterán hálóőrnek. Kirill Kaprizov duplájával a Minnesota fordított, ezt követően a Golden Knights csak négy perccel a befejezés előtt tudta kiharcolni a hosszabbítást Reilly Smith révén. A hirtelen halálban Alex Tuch centerezését követően Pietrangelo lőtte a harmadik helyre Fleuryt.

fleury 490

Kétgólos hátrányból győzött a San José a Colorado ellen. A Sharks a második játékrész legvégén és harmadik elején a jubileumi 500. mérkőzésén jégre lépő Tomas Hertl duplájával jött vissza a meccsbe, majd a harmad derekán Erik Karlsson emberelőnyös találatával a győzelmet is megszerezte. A két gólszerző mellett Evander Kane emelkedett ki, aki mindhárom hazai találatban szerepet játszott előkészítőként.

A Winnipeg két legyet ütött egy csapásra: a Calgaryban 4-0-ra megnyert összecsapással egyrészt lezárta hetes kudarcsorozatát, másrészt biztosította a helyét az Északi-csoport legjobb négy csapata között. A Jets 19 lövésből két-két gólt szerzett Blake Wheeler és Adam Lowry révén, a Flames ellenben 32 kísérletből sem tudta bevenni Connor Hellebuyck ketrecét. A Winnipegben hárman is mérföldkőhöz értek: a már említett Wheeler a 800., Mark Scheifele az 500. pontját szerezte, Paul Maurice edző a 300. sikerét jegyezte a Jets élén.