Patrick Marleau utolérte Gordie Howe-t

A San José veteránja az 1767. mérkőzését játszotta. Bucsnyevics a születésnapján triplázott, a Buffalo hivatalosan is kiesett.

Az Arizona a St. Louis legyőzésével vetett véget ötös nyeretlenségi sorozatának. A Coyotes részéről a hatodik is a levegőben lógott, mert a Blues kétgólos előnnyel mehetett az első pihenőre. A második harmadban azonban fordult a játék képe, a hazaiak pedig Alex Goligoski és Clayton Keller találataival ledolgozták a hátrányukat. A befejező húsz percben mindkét oldalnak megvolt a lehetősége a mérkőzés eldöntésére. Ez végül Michael Buntingnak sikerült, aki tökéletesen szúrt bele Jakob Chychrun lövésébe. A 3-2-es győzelemnek köszönhetően az Arizona és a St. Louis helyet cserélt a táblázaton, és jelenleg előbbi áll a még rájátszást jelentő negyedik helyen.

A Pittsburgh nyert Buffalóban és ezzel hivatalossá vált, hogy a Sabres zsinórban tizenegyedszer is lemarad a rájátszásról. A Penguins Jared McCann és Evan Rodrigues találataival kétgólos előnyt épített, és ezután csak arra ügyelt, hogy ebből a fórból maradjon is a végső dudaszóig. A Sabres zárkózott is a mérkőzés derekán, de Bryan Rust szinte azonnal visszaállította a megnyugtató különbséget. 3-1 után a Buffalo erejéből még futotta egy szépítésre emberelőnyben, de a fennmaradt nyolc percben gyakorlatilag esélye sem volt arra, hogy megmentse az egyik pontot. A Pittsburgh az utolsó 15 buffalói mérkőzésén a lehetséges 30 pontból 28-at megszerzett.

A Rangers a harmadik mérkőzését is megnyerte a héten a Devils ellen. Az első két találkozót shutottal lehozó New York ezúttal 6-3-ra győzött a négy pontot szerző Artyemij Panarin és a születésnapján triplázó Pavel Bucsnyevics vezetésével. A mérkőzés korán eldőlt a Gardenben: a Rangers a nyitó játékrész közepén 4 perc alatt hármat lőtt, amihez a második harmad elején hozzátett még egyet. A négygólos vezetés tudatában a hazaiak láthatóan kiengedtek, a vendégek pedig minimálisra csökkentették a különbséget a befejező játékrész közepére. Egyenlíteniük azonban már nem sikerült, a Rangers két üres kapus góllal bebiztosította a győzelmet. Az előző két mérkőzésen hibátlanul védő Igor Sesztyorkin a New Jersey ellen összességében 199 percig védett hibátlanul.

pavel-buchnevich

Akárcsak a Rangers, a Washington is 6-3-ra győzött a Philadelphia otthonában. A Wells Fargo Centerben 25 percig bírta a Capitals rohamait a Flyers. 2-2-ig még kétszer sikerült egyenlítenie a hazaiaknak, ezután viszont a Capitals állva hagyta vendéglátóját és a következő öt gólból négyet szerezve behúzta a kettő pontot. John Carlson négy találatot készített elő, Alekszandr Ovecskin egy gólpassz mellett duplázott. Az orosz gólgyáros ezzel megszerezte a 730. gólját és már csak egy találat választja el az ötödik helyen álló Marcel Dionne-tól.

Az Ottawa a remek helyzetkihasználásának köszönhetően győzött nagyon simán a Montreal otthonában. A Senators 15 kapura lövésből 4 gólt szerzett, miközben Matt Murray shutouttal zárt. A négy találtból Drake Batherson kettőt lőtt és egyet előkészített, Murray pedig 23 lövést hatástalanított és 2019. október 26-a után védett ismét hibátlanul.

Connor McDavid és Mike Smith intézte el a Winnipeget. Az Oilers 3-0-s győzelmével végződött összecsapáson a veterán hálóőr mind a 26 kapujára tartó lövést megfogta és idei harmadik shutoutja után fogadhatta a gratulációkat. Az Edmonton három találatából kettőt Connor McDavid készített elő, és ezzel az Oilers kapitánya lett az első játékos, aki ebben a szezonban elérte a 70 pontos határt.

A Carolina ellen Juuse Saros az első harmadban 24, a teljes mérkőzésen 45 lövést fogott, ám ez is kevésnek bizonyult a Nashville-nek a pontszerzéshez. A Predators a finn hálóőrnek köszönhetően egészen a harmadik harmad közepéig tartotta az 1-1-es állást. Ekkor azonban a karrierje első gólját szerző Jani Hakanpaa ismét vezetéshez juttatta a Carolinát, Andrej Szvecsnyikov pedig egy üres kapuba lőtt góllal beállította a 3-1-es végeredményt. A Carolina mind a hat idei meccsét megnyerte a Nashville ellen.

A Chicago sima 4-0-val hozta az aktuális Original Six-rangadót a Detroit ellen. Malcolm Subban 29 védéssel nullázta le a Red Wingst, Patrick Kane a győztes gól mellett még egy találatot készített elő. A két játékos mellett a Blackhawks emberhátrányos csapatrészét kell kiemelni, amely a Detroit mind a hat fórját sikeresen kivédekezte.

malcolm subban

A Minnesotát nem rendítette meg a korán bekapott gól a San José ellen, Brent Burns találatára öttel felelt és végül 5-2-vel húzta be a mérkőzést. A Wild igazi csapatmunkával győzött, 13 játékosa neve mellé került pont és egyedüliként Mats Zuccarello neve mellé került két egység. Az egymás után ötödször vesztő Sharks szurkolói csak annak örülhettek, hogy Patrick Marleau 1767. mérkőzését játszotta, amivel befogta az első helyen álló Gordie Howe-t. Marleau 1997-ben mutatkozott be, és rajta kívül csak Zdeno Chara és Joe Thornton mondhatja el magáról, hogy már a ’90-es években is az NHL-ben játszott.

Dallasban majdnem ugyanolyan forgatókönyv szerint zajlottak az események, mint St. Paulban. Az American Airlines Centerben a Columbus ütötte az elsőt, amire a Stars öttel válaszolt, amiből négyet a második harmadban szerzett hat perc leforgása alatt. Az 5-1-es sikerből Joe Pavelski, Gyenyisz Gurjanov, Jamie Benn trió egyaránt egy-egy góllal és előkészítéssel vette ki a részét.

A Florida nemcsak győzött a Tampa Bay otthonában, hanem véget vetett Andrej Vasziljevszkij nagy sorozatának, aki eddig a mérkőzésig mind a 14 hazai találkozóját megnyerte. A Panthers két gyors góllal indította a mérkőzést. A Lightning Brayden Point révén zárkózott, de a vendégek két újabb góllal jelezték, hogy igényt tartanak a két pontra. A Liggtning hosszú hajrát nyitva minimálisra csökkentette a különbséget, azonban Anthony Duclair az utolsó percben bebiztosította a Florida győzelmét. A Panthersben a Calgarytól érkezett és most debütált Sam Bennett két ponttal mutatkozott be.