A Rangers is beütötte a 20 000. gólját

A New York-iak egy nappal a Detroit után szerezték meg a történelmi találatot. Lucic az 1000. mérkőzését játszotta, Backström megelőzte Alfredssont.

Egymás után nyolcadszor győzött a Boston a Buffalo ellen, ezúttal büntetőlövésekkel. A Sabres számára jól indult a mérkőzés, kevesebb mint 2 perc elteltével már Jeremy Swayman kapujában táncolt a korong. A folytatás korántsem volt ilyen sikeres a vendégek részéről. Három perccel a gól után megsérült a kezdő kapus Linus Ullmark, akinek a helyét Dustin Tokarski vette át. A csere megbontotta a vendégek egységét, amit a Boston megérzett és ki is használt. A játékrész közepén Krejci egyenlített, a második legelején Craig Smith a vezetést is megszerezte. A Sabres csak az utolsó felvonásra szedte össze magát ismét, amit Rasmus Dahlin találatával meg is nyert. A rávezetések során a Buffalo nem tudott a kapuba találni, a Boston viszont kétszer is megtette Charlie Coyle and Jake DeBrusk jóvoltából.

Tökéletesre sikerült Anthony Mantha bemutatkozása a Washingtonban. A Detroittól megszerzett csatár góllal és gólpasszal járult hozzá a Philadelphia elleni sima 6-1-es sikerhez. Mantha mellett még öten zártak két ponttal, akik közül kiemelkedett John Carlson és Nicklas Backström. A hátvéd a 400. gólpasszát adta a 800. mérkőzésén, a center pedig a 714. találatot késíztette elő. A svéd játékosok ranglistáján ezzel megelőzte Daniel Alfredssont, és feljött a negyedik helyre a Nicklas Lidström (878), Henrik Sedin (830) és Mats Sundin (785) trió mögé.

Az elmaradt mérkőzések miatt ezen a héten a Rangers és a Devils csak egymás ellen játszik, összesen négyszer. A playoffcsatának is beillő párharc első felvonását a New York-iak nyerték 3-0-ra, a 27 védést bemutató és karrierje első shutoutját jegyző Igor Sesztyorkinnak köszönhetően. Artyemij Panarin lőtt egy gólt, és ezzel a 100. New York-i mérkőzésén megszerezte a 138. pontját, megdöntve Mark Messier 137-es klubrekordját. A győzelmet Pavel Bucsnyevics biztosította be egy üres kapuba lőtt góllal, amely a Rangers 20 000. találata volt az alapszakaszban.

A hosszabbításban győzött a Calgary a Toronto ellen. A mérkőzés külön pikantériáját az adta, hogy a Leafs kapujában David Rittich készült a bemutatkozásra, aki a hét elején került a Flamesből a kék-fehérekhez. A hálóőr bemutatkozása nem volt sikeres: mindössze 89%-os hatékonysággal védett, és a hosszabbításban nagyon átverte őt a győztes gólt szerző Johnny Gaudreau. A másik oldalon eközben Jakob Markström parádézott, és 24 védéssel járult hozzá a sikerhez. Markström és Gaudreau mellett Milan Lucicot kell megemlíteni, aki gólpasszal ünnepelte 1000. mérkőzését.

lucic 1000

A Nashville egyoldalú mérkőzésen verte 7-2-re a Tampa Bayt. A Predators gyorsan megalapozta a sikerét, hiszen szűk negyed óra elteltével már hárommal ment, és  innen már nem volt visszaút a bajnok számára. Viktor Arvidsson és Roman Josi 3-3 ponttal zárt, Tanner Jeannot először volt eredményes a legjobbak között. A Nashville az utolsó 16 mérkőzéséből tizenharmadszor győzött.

A Florida Dallasban vetett véget hármas nyeretlenségi sorozatának. A rendes játékidőben a vendégek kétszer is megszerezték a vezetést, a Stars azonban mindkét alkalommal egyenlíteni tudott. A döntés így a túlórára maradt, ahol Frank Vatrano szerezte a győztes találatot emberelőnyben.