Beütötte a 20 000. gólját a Detroit

A jubileumi találatot Adam Erne szerezete. 1000. mérkőzését játszotta Jordan Staal, 300. gólját szerezte Pacioretty.

A Chicago hosszabbításban győzött Columbusban. A Nationwide Arenában teljesen kiegyenlített küzdelem folyt a jégen, 60 perc után mindkét csapat 32-32 kapura lövésig és 3-3 gólig jutott. A ráadásban sem változott a helyzet, egy-egy kapura lövést értek el a felek. A teljes egyenlőséget aztán Brandon Hagel oldotta fel, aki a bal oldali bedobókörből lőtte ki a hosszú alsót. A Blackhawks a szezonban nyolc mérkőzésből hatodszor győzött a Blue Jackets ellen.

Montrealban ért véget a Toronto-kapus Jack Campbell 11 győzelmet számláló sorozata. A Maple Leafs a középső harmadban még ledolgozta kétgólos hátrányát, amivel volt esélye arra, hogy Campbell szériáját tovább nyújtsa, 2-2 után viszont elfogyott a benzin a vendégeknél, a Canadiens pedig Josh Anderson és a találkozón másodszor eredményes Tomas Tatar góljaival lezárta a mérkőzést. A hazaiaknál Josh Allen 92%-os hatékonysággal védett, a vendégeknél Campbell csak 87-essel, így félelmetes átlaga kereken 93-asra romlott.

A Detroit három nap alatt kétszer győzött Carolinában. A csapatok az első két harmadban nem találták az utat a kapukhoz. A gólcsendet az utolsó játékrész 24. másodpercében törte meg a Red Wings részéről Adam Erne ? ez volt a klub történetének kereken 20 000. találata ?, amihez két perccel később Filip Zadina tett hozzá még egyet.  A Hurricanes hosszú hajrát nyitott, és sikerült is megfeleznie a különbséget, de Sam Gagner egy üres kapus góllal bebiztosította a vendégek sikerét. A hazaiak egyetlen találatát az 1000. mérkőzését játszó Jordan Staal készítette elő.

staal 1000.

Kétgólos hátrányból győzött az Ottawa a Winnipeg ellen. A Jets bő nyolc perc után már kettővel ment, de ezután a Senators rendezte a sorait, és még a harmad vége előtt egyenlített, majd újabb két gólt ütve 4-2-vel behúzta a mérkőzést. A fordításból Brady Tkachuk egy duplával, Connor Brown egy góllal vette ki a részét. Brown zsinórban a nyolcadik meccsen volt eredményes, amivel tovább javította az aktuális franchise-rekordot.

A Vegas az Ottawához hasonlóan mínusz kettőről győzött a Los Angeles otthonában. A Golden Knights a középső játékrész végén négy perc alatt ledolgozta a különbséget, majd a harmadik első felében ugyanennyi idő alatt két újabb találattal beállította a 4-2-es végeredményt. A hazaiak negyedik találatát szerző Max Pacioretty a 300. gólját ütötte, amivel az aktív játékosok listáján a 25. helyet foglalja el.

A Colorado az Arizona legyőzésével szerezte meg a 16. sikerét az utolsó 19 mérkőzésen. Az Avalanche a mérkőzés feléig háromgólos előnyt épített a Mikko Rantanen, Gabriel Landeskog, Nathan MacKinnon első sor vezérletével. A Coyotes a hajrában három perc alatt ütött duolával szorossá tudta tenni az összecsapást, de a denveriek Rantanen második találatával bebiztosították a sikerüket. A Colorado első sora a legutóbbi 24 mérkőzésen 96 pontot (44 gól, 55 gólpassz) szerzett, ami kereken 4-es átlagnak felel meg.

A játéknap egyetlen shutoutját Anthony Stolarz szerezte, aki 46 védéssel nullázta le a San Josét, ez új franchise-rekord. A korábbi csúcsot Jonas Hiller és Dominic Roussel tartotta, akik egyformán 45 hárítással végeztek a Boston (2010) és a Colorado (1998) ellen. A SAP Centerben Stolarz mellet Alekszander Volkov játszott kiemelkedően az Anaheimben, aki az első játékrész három góljából  négy perc alatt kettőt vállalt magára.