Roman Josi lett a legponterősebb svájci az NHL-ben

Mark Streitet előzte meg. Wennberg és Marchand triplázott, David Krejci az 500. gólpasszát adta, Bobrovszkij az 500. mérkőzését játszotta.

A Tampa Bay egymás után tizenhetedszer győzött hazai pályán a Detroit ellen. A Lightning az első 8 percben ütött kettőt, ami Andrej Vasziljevszkijnek köszönhetően elegendőnek bizonyult a sorozat folytatásához. Az orosz hálóőr 25 védéssel zárta a találkozót, és az egyetlen gólt a harmadik harmad negyedik percében kapta. A Red Wings több mint 10 éve, 2011. február 27-én tudott utoljára győzni alapszakasz-mérkőzésen az Amalie Arenában.

Bostonban nem sokat törődtek a védekezéssel, a Bruins 7-5-re verte a Penguinst. Az első harmadban csak egy találat született, ezt a Pittsburgh lőtte Mark Jankowski révén. A gólzsák a második játékrészben nyílt ki, amikor 7 gól született, ebből ötöt a hazaiak szereztek. 5-3 után a befejező játékrészben ott folytatták a csapatok, ahol abbahagyták: két-két további találattal beállították a végeredményt. A Bruinsban Brad Marchand egy gólpassz mellett triplázott, David Krejci az 500. gólpasszát adta, Patrice Bergeron a 898. pontját szerezte, ezzel a klub örökranglistáján utolérte a negyedik helyen álló Rick Middletont.

krejci

A szezont borzasztóan kezdő Nashville az elmúlt bő egy hónapban nagyon összekapta magát, ennek köszönhetően már a rájátszást jelentő negyedik helyen áll a Central-csoportban. Az utolsó nyolc mérkőzéséből a hetediket nyerő Predators soros áldozata a Chicago volt, amelyet idén ötből ötödször győzött le. A hibátlan mutató megtartásáért Juuse Saros tette a legtöbbet: 41 védéssel karrierje 13. shutoutját szerezte. A finn hálóőr mellett Roman Josi emelkedett ki, aki megszerezte a 435. pontját, és ezzel  Mark Streitet megelőzve a liga történetének legeredményesebb svájci születésű játékosa lett.

A Buffalo visszavágott a Rangersnek a két nappal korábbi 3-2-es vereségért, és ugyanilyen arányban győzte le a csoportellenfelét. A két mérkőzés közötti hasonlóság, hogy a Sabres mindkét találkozón a végjátékban harcolta ki a hosszabbítást. De míg az első alkalommal Zibanejad góljával nyertek a New York-iak, addig a másodikon a hazaiak bizonyultak jobbnak szétlövések során. A győztes büntetőt az a Tage Thompson ütötte, aki az első találkozón kiharcolta a ráadást a Buffalónak. A Rangers csak annak örülhetett a meccs végén, hogy a két gólpasszt kiosztó Adam Fox 29 előkészítésnél jár, amivel a hátvédek között befogta a listavezető Hedmant.

Anthony Beauvillier?Claude Giroux különcsatává vált az Islanders?Flyers mérkőzés. A New York-iak szélsője ütötte a mérkőzés első két találatát, amire a Philly kapitánya válaszolt egy duplával, beállítva a rendes játékidő 2-2-es eredményét. A plusz öt percben érintetlenek maradtak a hálók, akárcsak a rávezetések első három körében. A gólcsendet Mathew Barzal törte meg a negyedik párban, a találat az Islanders sikerét jelentette. A 30 védést bemutató Ilja Szorokin az első hat hazai mérkőzését megnyerte, újoncként utoljára Jaroslav Halak volt képes ilyen bravúrra még a 2006/07-es szezonban.

A Dallas négy vereséget követően először tudott nyerni a Carolina ellen. A PNC Arenában az első két játékrész 1-1-re végződött. A harmadik legelején Tanner Kero révén megszerezte a vezetést a Stars, ami után hosszú hajrát nyitott a Hurricanes. Ám hiába volt 16 lövése a fennmaradó időben, az összesen 41 védéssel záró Jake Oettinger kapuját már nem tudta bevenni.

A Los Angeles?San Josén ugyanolyan forgatókönyv szerint zajlottak az események mint Raleigh-ben. 1-1-es döntetlennel zárult az első két felvonás, a harmadik pedig egy gólt hozott. Ezt bő négy perccel a befejezés előtt Dylan Gambrell ütötte, amivel a Sharks 3-2-re nyerte a mérkőzést. A San José az elmúlt 9 mérkőzésén a lehetséges 18 pontból 15-öt megszerzett, ennek köszönhetően mindössze egy pontra van a rájátszást érő negyedik helytől.

A mesterhármast jegyző Alex Wennberg és az 500. mérkőzésén 44 védést bemutató Szergej Bobrovszkij volt a Florida két nyerő embere a Columbus ellen 5-2-re megnyert találkozón. A Panthers az összecsapás derekán szűk öt perc alatt hármat lőtt, és ezt a különbséget a mérkőzés végig könnyedén meg is tartotta. A végeredményt a svéd center állította be, akinek ez volt az első triplája az NHL-ben.

Wennberg

Háromgólos különbséggel győzött az Ottawa a Montreal otthonában. A Canadiens kétszer egyenlített, 2-2 után viszont állva hagyta vendéglátóját a Senators, és négy gólt szerzett a következő öt találatból. A 6-3-as sikerből Jevgenyij Dadonov két góllal és egy győztes találattal, Artyom Anyiszimov három előkészítéssel vette ki a részét. A Montrealban az egész szezonban remeklő Jeff Petry borzalmas napot fogott ki, a végére ?5 került a neve mellé.

A Minnesota 55 másodperc alatt nyerte meg a Vegas elleni mérkőzést. A Knights Tomas Nosek korai találatával vezetett 1-0-ra a harmadik harmad közepéig. Ekkor jött egy rövidzárlat a hazaiaknál, a Wild ezt két góllal büntette kevesebb mint egy perc alatt Kirill Kaprizov és Joel Eriksson Ek jóvoltából. A fennmaradó időben nem változott az eredmény, ami azt jelentette, hogy a csapatot 2020. január 26-án átvevő Peter DeBoer irányítása alatt először kapott ki a Golden Knights három egymást követő mérkőzésen.

Egy utolsó percben szerzett találattal győzött a Colorado a St. Louis ellen. Az első felvonásban volt egy gyors gólváltás a csapatok között, aztán a kapusoké lett a főszerep, Philipp Grubauer és Ville Husso minden kísérletet hárított. A játékosok a hosszabbításra készülődtek, kivéve Cale Makart, aki 41 másodperccel a vége előtt a kék vonalról vette be a Blues kapuját. A Colorado ezzel a sikerrel 14 mérkőzésre nyújtotta a pontszerző sorozatát, és már csak két találkozóra van a klubrekordtól.