A Jókai Szilágyi testvérek bajnokok lettek

Zsófia Svédországban, Kinga Ausztriában győzött csapatával. Rövid körképünk a női jégkorongból.

A Tippmix EWHL-en és a magyar bajnokságon túlvagyunk már régebb óta, de még nem minden esemény ért véget.

U25-ös bajnokság

Az A osztályban a döntő már befejeződött, a KMH Budapest A csapata 3-0-ra múlta felül az FTC-Telekomot. Mindhárom találkozó szorosan alakult, az elsőt hosszabbítás után nyerték 2-1-re az újbudaiak, a másodikon 60 perc alatt született ugyanilyen eredmény, akik végül 3-1-re diadalmaskodtak. A fináléban Strobl Lara volt a legeredményesebb, 2+2-vel a három találkozón. A többi helyezés még nem dőlt el.

Légiósok

Jókai Szilágyi Zsófia megnyerte negyedik svéd bajnoki címét a Lulea/MSSK csapatával. A Brynäs elleni finálé három meccsig tartott. Az első találkozón volt a legnagyobb különbség a felek között, a Lulea 6-1-re nyert, hiába szerezte meg a vezetést a hazai csapat. A második találkozón aztán a Brynas kétgólos hátrányt dolgozott le az utolsó öt percben, ám 3-3 után a hosszabbításban a Lulea szerezte meg a győztes találatot. Az utolsó összecsapáson a BIF lépett el 2-0-ra 11 perc alatt, de a magyar csatár csapata egyenlített. Ismét jöhetett a ráadás, amely majdnem nyolc percig tartott, a finn vb-ezüstérmes Nieminen szerezte meg a Lulea számára az aranyérmeket érő gólt. Jókai-Szilágyi Zsófia +1-gyel zárta a finálét.

Az osztrák állami ligát Jókai Szilágyi Kinga csapata, a Vienna Sabres nyerte 2-0-s összesítéssel. A bécsi együttes az első találkozón 3-1-re, a másodikon 7-5-re verte a Salzburg Eaglest. A magyar csatár aktív volt a mérkőzéseken, de nem szerzett pontot.

NVB 20:25 HUNAUT ÉLŐ