Nagyon nehéz helyzetbe kerülhet a Brassó

Az alapszakaszgyőztes összességében simán kikapott az Erste Liga-elődöntő első meccsén, duplán nem szabad buknia a pályaelőnyt.

Mind a két együttes ott folytatta a Corona–DEAC csata első felvonása során, ahol a negyeddöntők végén abbahagyta. A debreceniek az UTE kiverését követően is lendületben maradtak, és magabiztosan vették el vendáglátójuk pályaelőnyét. Az egyéni hibák sorát elkövető kék-sárgák csak 0-3 után kezdtek el kapaszkodni, az igyekezet azonban későinek bizonyult. David Musial és csapata ugyanakkor természetesen nem nyugodhat meg, ez könnyen megbosszulhatná magát, hiszen a túloldalon továbbra is kvalitásos és rutinos játékosok jégkorongoznak. A debreceniek mellett szólhat ugyanakkor, hogy az Opten Vasas HC ellen is  rendszerint az egymás utáni második mérkőzéseken mutatott gyengébb hokit a Corona, olyankor mintha kiütközött volna a fáradtság a klasszisokon. Lehet, hogy ez a következtetés túlzó, és pont most jön az, hogy Valcharék egyszerre megrázzák magukat, már csak ezért is kíváncsian várjuk a fejleményeket. Az biztos, hogy Dave MacQueennek muszáj kitalálnia valami extrát, különben a DEAC úgy utazhatna haza, hogy további sikerei esetén akár nem is lenne kötelező még egyszer visszatérnie a Cenk aljára. Ezzel együtt nehezen elképzelhető, hogy a magyar bázisú nemzetközi bajnokság alapszakaszának egyértelműen legjobb csapata tényleg máris összeomoljon. Az is lehet, hogy csak a hétmeccses rohanás sokkját nem tudták még teljes egészében kiheverni a kék-sárgák. A másik oldalról nézve: az sem kérdéses ebben a pillanatban, hogy Novotnyéknak úgymond addig kell ütniük a vasat, amíg meleg.

Corona Brassó–DEAC 3-6

A továbbra is összeszedettebb Debrecen remek végjátékkal ismét nyert, így 2-0-s előnyre tett szert az Erste Liga-elődöntőben.

Dave MacQueen ismét kirakta a csapatból Klempát, visszahozta helyette Dame-Malkát, a kapuba pedig Patrik Polcot állította, a rájátszás során mindössze másodszor. David Musialnak hasonló variálni valói a győztes első meccs után nem voltak, így csak a harmadik és negyedik támadótrión módosított keveset. A felek aztán ott folytatták, ahol egy nappal korábban abbahagyták, a Brassó ugyan kivédekezett egy emberhátrányt, ám Izacky a 13. percben így is megszerezte a vezetést, 0-1. Nem sokkal később egyszerre állíttatta ki magát két coronás légiós, Fowlie akadályozásért, Finucci a sportszerűtlenség oltárán áldozva, a kedden duplázó Daleckynek nem okozott gondot beverni a pakkot kettős fórban, 0-2 a 18. percben. A második harmad elején összekapott Wilson és Berta, öt-öt percet pihenniük kellett emiatt, majd az imént már említett Finucci–Fowlie duó egy-egy találattal egyenlített, 2-2 a mérkőzés derekán. Ezek után még egy gólváltás belefért a játékrészbe, Berta vette vissza a vezetést, Fowlie egalizált ismét, 3-3-nál mehettek az újabb szünetre a küzdő felek. Aztán innen nem is léptek tovább egészen az 56. percig, amikor is a DEAC – ki más, mint a sokadvirágzását élő Berta révén – ismét magához ragadta a vezetést, 3-4. Jöhetett rövidesen a kapuslehozatal, amiből előbb egy Izacky-, majd egy Kulesov-találat született, 6-3-ra nyert a Debrecen. Ha a Musial-legénység hazai pályán is így teljesít a hét végén, akkor akár ki is söpörheti a Brassót, de erre persze még ne vegyen mérget senki sem.

bradeb3

fotó: Corona Brassó

Nagyon jó playoffmeccs volt sok érzelemmel

Így látták a vezetőedzők a második Brassó–DEAC mérkőzést.

Dave MacQueen, Brassó: „Ez igazi playoffmeccs volt. Az első találkozó után azt lehetett várni, hogy több lesz az érzelem, és így is történt. Elismerés illeti a srácokat, nem csak öt ellenféllel szemben kellett játszaniuk. Olyan volt, akárcsak az előző meccs. Sok helyzetet dolgoztunk ki, de nem tudtunk betalálni. Frusztráló, nem azért, ahogy játszunk, hanem más okok miatt is. Meglátjuk, mit tehetünk Debrecenben a következő meccseken.”

David Musial, DEAC: „Nagyon jó playoffmeccs volt sok érzelemmel, örülök, hogy két győzelemmel utazhatunk haza. Mindent meg fogunk tenni, hogy újra jól játsszunk és nyerjünk. A Brassó jó csapat, meglátjuk, mi történik Debrecenben.”

Erste Liga, Patinoarul Olimpic Brasov, 0 néző. Játékvezetők: Kókai, Kókai, Kis-király, Váczi.
Polc: 90,0% (Tőke)
Hetényi: 93,3% (Gönczi)