A Vasas visszavágott a Jegesmedvéknek

Mindkét U21-es elődöntőben egyenlített az első mérkőzésen vesztes csapat, a Fehérvár hosszabbításban győzött Újpesten.

Az első mérkőzés 1-9-es kiütése után megnyerte a második találkozót a Vasas. Jánosi Csaba együttese az eltiltott első számú kapus, Anfang József Gábor nélkül 6-3-ra győzte le a Jégpalotában a DVTK Jegesmedvéket. Az első harmadot 2-1-re nyerték a piros-kékek, ám a második játékrész elején a 17 éves Szalay Boldizsár egyenlített. A 26. percben hazai oldalról az Erste Liga-csapatban is számításba vett Béres Boldizsár kapott végleges kiállítást, az 5 perces fórból viszont egálban jöttek ki a csapatok, Károly Róbert emberhátrányos góljára Tóth Tamás válaszolt a DVTK-ból, 3-3 volt az állás ekkor. A harmadik harmadban azonban gyorsan eldöntötte a lényeges kérdéseket a fővárosi együttes, Horácskó, újfent Károly Róbert, majd Kucsma volt eredményes, Remete Gergő 93%-kal védett. Az egyik fél három győzeleméig tartó párharc vasárnap este 1-1-es állásról folytatódik.

A másik elődöntőben is egalizált az első napi vesztes. A párharc nyitó találkozóján otthonában elbukó ifj. Ocskay Gábor Jégkorong Akadémia túlórában tudott visszavágni Újpesten 5-4-re. Az első harmadot 1-1-gyel abszolválták a felek, a másodikat Csölle góljával nyerte az IOGJA. Az UTE a 46. percben Jakab révén egyenlített, de 3 perccel később már kettővel vezettek a fehérváriak, Parragi és Dobmayer voltak eredményesek. A hajrában visszakapaszkodtak a lila-fehérek, a duplázó Jakab és Zsigmond Ábel talált be. A hosszabbítás három percig tartott, a komoly felnőtt bajnoki rutinnal ? 36 meccs, 4 gól és 4 assziszt a Titánok mezében ? Németh Kristóf köszönt be. Itt már vasárnap délben bedobják a korongot harmadjára is.