Hartikainen-duplával győztek a baskírok

A Szalavat Julajev a finn csatár hosszabbításos góljával egyenlített a Traktor elleni főcsoport-negyeddöntőben.

Újabb szoros mérkőzést vívott egymással a Szalavat Julajev és a Traktor. A szerdai mérkőzést 3-1-re nyerték a vendégek, a baskíroknak muszáj volt visszavágniuk, hogy a cseljabinszkiek ne 2-0-s előnnyel utazzanak haza. A rendes játékidő 2-2 gólja után hosszabbításra került sor, ahol a 14. percben a korábban már eredményes Teemu Hartikainen meglőtte az ufaiak győztes gólját, amivel egyenlítettek a párharcban.

A moszkvai főcsoport-negyeddöntő első felvonása egyetlen gólt hozott, a második találkozó már egyoldalúbban alakult. Az alapszakasz-győztes CSZKA 5-1-re győzött, Brandon Leipsic és Makszim Mamin egyaránt 1+1 ponttal zárt.

A Lokomotiv lenullázta a Jokeritet. A jaroszlavliaknál Vlagyimir Tkacsov 2+2 ponttal zárt, André Petersson 2+1 pontot gyűjtött, míg a kapuban Edward Pasquale 23 védéssel zárt hibátlanul.

Az Ak Barsz most rendes játékidőben győzött a Torpedo ellen. A kazanyiak már a 7. percben 2-0-ra vezettek, közel jártak ahhoz, hogy kapott gól nélkül nyerjenek, ám 3 perccel a vége előtt Ivan Csehovics elrontotta Tyimur Biljalov shutoutját.