A DVTK Jegesmedvék megnyerték a középszakaszt

Rusznyák Szilárd csapata legyőzte az UTE-t és a MAC-ot is, így a rájátszásban végig nála lehet a pályaelőny.

A DVTK Jegesmedvék nyerték az U21-es bajnokság A jelű középszakaszát. Az utolsó játékhéten a miskolci együttes Mattyasovszky Gergely 2+1 pontjával 7-2-re verte az UTE-t. A MAC ellen Lövei Dávid és Farkas Márton vitte a prímet, mindketten 3-3 gólt ütöttek, a Jegesmedvék magabiztosan győztek 9-4-re. A második helyre az Ifj. Ocskay Gábor JA ért oda, amely előbb Dmitrij Dudkin vezetésével 4-3-ra legyőzte le a MAC-ot, majd 6-3-ra az UTE-t is. A harmadik helyezett MAC sem maradt sikerélmény nélkül legutóbbi összefoglalónk óta: a pont nélkül maradó UTE-t verte 3-1-re, a győztes gólt Jarács Roland szerezte.

A B csoport középszakaszában a Vasas érvényesítette a papírformát, mindhárom ellenfelét 1 góllal múlva felül, a Győr ellen 4-3-ra, a DHK ellen 3-2-re, míg Dunaújvárosban szintén 3-2-re diadalmaskodtak Jánosi Csaba tanítványai. Az Acélbikák a másik két mérkőzésüket is elvesztették múlt héten, Debrecenben 4-3-ra, Győrben 9-3-ra maradtak alul. Utóbbi találkozón az ETO-s Tyihon Asihmin 1 gólig és 6 gólpasszig jutott. A B csoportot a Vasas nyerte, a második helyre a Győrt Diószegi Szabó Bence mesterhármasával 5-2-re legyűrő DHK ért oda, míg a harmadik pozíciót a Rába-partiak vitték el. A pénteken kezdődő rájátszásban IOGJA?Győr, MAC?Vasas, UTE?DHK és DVTK?DAB negyeddöntőket rendeznek.

Az ifjúsági bajnokságban kialakultak a negyeddöntők, miután a múlt héten az A2-es és B1-es négyesek megmérkőztek egymással. Mint írtuk korábban, az SZJA az FTC-Telekom ellen harcolta ki a negyeddöntős tagságot, a Pesterzsébet az A2-ből érkezett KMH-t verte oda-vissza, a második mérkőzésen 12-3 lett az eredmény. A DHK-nak nem okozott nehézséget a Lehel búcsúztatása, mindkét mérkőzést 4-1-re hozta a debreceni alakulat. Bár a DVTK Jegesmedvék a második mérkőzésen 4-2-re alulmaradtak a Győri Nemak ETO-val szemben, az elsőn nagyobb különbséggel (10-4) nyertek, így ők jutottak a legjobb 8 közé. A két nyert mérkőzésig tartó negyeddöntők már le is zárultak, az alacsonyabban rangsorolt DHK 9-3-mal és 10-2-vel búcsúztatta a Vasast. Az UTE ennél szorosabban jutott tovább, otthon 7-3-ra, Miskolcon csak 2-1-re bizonyult jobbnak a Jegesmedvéknél. Az ifj. Ocskay Gábor JA a Pesterzsébeten keresztül jutott az elődöntőbe (6-2 és 5-1), míg a MAC-nak nem okozott gondot a Székelyföldi JA kiejtése (6-1 és 7-0). A hétfőn kezdődő elődöntőkben a MAC a DHK-val, az IOGJA az UTE-val méri össze erejét.

A serdülők I. csoportjában is két fordulót rendeztek. Az ifj. Ocskay Gábor JA átvette a vezetést a MAC-tól, miután kiütéses 10-1-es győzelmet aratott a Kisstadionban. Az IOGJA 6-2-re verte a Dunaújvárost, a MAC 5-1-re kikapott Újpesten is, így visszacsúszott a lila-fehérek mögé a harmadik helyre. A II. csoportban a Sportország és az SZJA is nyert, a Cápák 1 ponttal vezetnek a székely csapat előtt, igaz, utóbbi 1 mérkőzéssel kevesebbet játszott. A III. csoportban a Lehel 1 ponttal vezet az 1 mérkőzéssel kevesebbnél tartó UTE B előtt. A IV. csoportot a Kaposváron győztes Kiskőrös vezeti, míg az V.-ben a héten pihenő FTC B áll az élen.

Az U14 I.-es csoportjában a MAC első csapata és az IOGJA is győzött, a táblázatot az újbudaiak vezetik 6 pontos fórral. A II. csoportban a DHK továbbra is 3 ponttal áll a Győr előtt, a III.-ban a MAC B növelte előnyét az Egerszegi Titánokkal szemben. A IV. csoportban maradt az élen a Vasas B, az V.-et
immáron egyedül vezeti a DHK B, míg a VI.-ban a White Sharks jött fel a táblázat tetejére.