A Barisz túlórában verte a Metallurgot

A kazah KHL-cspat mellett a Szeversztal is elvette ellenfele pályaelőnyét.

A Metallurg és a Barisz is kapust cserélt a keddi, 7-4-es mérkőzés után. Ezúttal szolidabban termelték a felek a gólokat, a rendes játékidő 1-1 találatot hozott. A hosszabbítás nem tartott sokáig: Darren Dietz a 29. másodpercben belőtte a kazahok győztes gólját, így 1-1-re állt a főcsoport-negyeddöntő.

A SZKA újra legyűrte a Dinamo Minszket. A fehéroroszok most is megnehezítették a szentpéterváriak dolgát, háromgólos hátrányból egyenlítettek, de a másfél perc múlva érkezett Anton Burdaszov-találatra már nem tudtak válaszolni. Az oroszoknál Jevgenyij Ketov 2+2, Joonas Kemppainen 1+3 ponttal, Vlagyimir Tkacsov 4 gólpasszal zárt.

A Szeversztal győzött a Dinamo Moszkva otthonában, amivel egyenlített a párharcban. A cserepoveciek kapujában Vlagyiszlav Podjapolszkij 33 lövésből 31-et védett, míg a mezőnyjátékosok közül Nyikita Guszlisztov és Shawn Lalonde zárt 1+1 ponttal. A hazaiknál az első találkozón hibátlanul védő Alekszandr Jerjomenko ezúttal 23 lövésből 5 gólt kapott.

Az Avangard fordulatos mérkőzésen húzta be az Avtomobiliszt elleni második mérkőzését. Az omszkiak 3-2-es hátrányból vágtak neki a harmadik harmadnak, ahol előbb Szergej Tolcsinszkij egyenlített, majd 2 percben belül Ilja Kovalcsuk belőtte a hazaiak győztes gólját.