Patrick Kane belőtte a 400. gólját

A Chicago szélsője az NHL 100. játékosa, aki elérte ezt a határt.

A Boston visszavágott a Rangersnek a két nappal korábbi vereségért, és egyoldalú mérkőzésen hozta el a pontokat a Gardenből. A Bruins végig kézben tartotta a meccset, 15-tel több kapura lövést ért el, aminek köszönhetően a mérkőzés felénél már 3-0-ra vezetett. A New York-iak erőtlenek voltak, csak 10 perccel a befejezés előtt tudtak szépíteni Blackwell találatával. A Boston győzelmét egy emberhátrányban szerzett üres kapuba lőtt találattal biztosította be a találkozón másodszor eredményes Charlie Coyle.

A Columbus vereséget szenvedett Nashville-ben, ezzel egymás után az ötödik meccsét bukta el, az utolsó nyolcból a hetediket. John Tortorella csapata jól kezdett, már a negyedik percben megszerezte a vezetést, de a mérkőzés hátralévő részében képtelen volt mattolni Juuse Sarost. A Predators csatárai eközben pontosabbak voltak a befejezésnél, és ugyanannyi lövésből mindhárom játékrészben eredményesek tudtak lenni egy alkalommal. A győztes gólt Eeli Tolvanen ütötte emberelőnyből, a sikert Erik Haula biztosította be hátrányban.

A Philadelphia 24 óra alatt kétszer verte meg 3-0-ra a Buffalót. Az első mérkőzéssel ellentétben most nem Brian Elliott, hanem Carter Hart ért el shutoutot 23 védéssel. A találkozó a második játékrészben dőlt el: a Flyers az első másfél percben ütött kettőt, amihez James van Riemsdyk tett hozzá még egyet a harmad végén. Alain Vigneault, a Philly mestere karrierje 700. győzelmét szerezte, és a kilencedik edző lett, aki elérte ezt a határt. Az 59 éves szakembernek a Flyers, a Rangers, a Canucks és a Canadiens élén 18 szezon és 1303 mérkőzés kellett a 700 diadal megszerzéséhez.

vigneault 700

Semmi sem utalt arra, hogy a Chicago kiütéssel nyeri a Detroit elleni Original Six-rangadót. Két harmad után még csak 2-1-re vezetett a Hawks, a befejező húsz percben viszont 5 gólt szerezve átgázolt a az ellenfelén, és 7-2-re győzött. Az öt találatból háromnál Alex DeBrincat adta a gólpasszt, egyet ő maga szerzett. Természetesen DeBrincat volt az, aki előkészítette Patrick Kane találatát is, amely a csatár pályafutásának 400. gólja volt. A 2007-es draft 1/1-ese Bobby Hull (604), Stan Mikita (541) és Steve Larmer (406) után a negyedik, aki a Blackhawksban érte el ezt a mérföldkövet, ő a 10. amerikai és összességében a 100. játékos, aki megcsinálta a 400-at.

Két emberelőnyös góllal és Ilja Szorokin shutoutjával győzött a New York Islanders a Pittsburgh ellen. A 25 éves újonc oroszt nem állították nehéz feladat elé Crosbyék. Mindössze 20 alkalommal tesztelték a képességeit, így a Penguins 35 év után először nem tudott gólt lőni a New York-iaknak. Szorokin az előző mérkőzésén, a Buffalo ellen is hibátlanul védett, így a második kapus lett (Glenn Resch, 1975) az Islanders történetében, aki első évesként két egymást követő mérkőzésen nem kapott gólt.

A 17 mérkőzést mulasztó Ilja Szamszonov 19 védéssel és egy New Jersey elleni győzelemmel tért vissza a Washington kapujába. A Prudential Centerben nem indult jól a meccs az orosz hálóőrnek, hiszen honfitársa, Mihail Malcev bő hat perc után felavatta. A Capitals az első és a második harmad fordulóján fordítani tudott, de az előny mindössze 58 másodpercig tartott. A játékrész felénél a Washington visszavette a vezetést Alekszandr Ovecskin révén, aki a szokásaitól eltérően nem a baloldali bedobókörből, hanem középről ágyúzott a hálóba. A 713. gólját szerző kapitány találata után több gól nem esett a mérkőzésen, maradt a 3-2, ami azt jelentette, hogy a Caps az utolsó 5 meccséből a negyediket nyerte meg.