1000. mérkőzését játszotta Sidney Crosby

A Pittsburgh kapitánya két ponttal és győzelemmel ünnepelt. McDavid 5 ponttal és klasszikus triplával zárt, Matthews megállt 4 egységnél.

Nem sikerült Nico Hischier bemutatkozása a Devils kapitányaként, csapata az egygólos különbség ellenére sima vereséget szenvedett a Buffalótól. A Sabres többek között Sam Reinhart duplájával háromgólos előnnyel mehetett a második pihenőre. A New Jersey rögötön a befejező játékrész elején szépített, majd óriási hajrát nyitott az egyenlítésért. Hiába volt a sok erőfeszítés, Linus Ullmark kapuját ezután már csak egyszer tudták bevenni. A svéd 25 védéssel zárt, és Reinhart mellett a legtöbbet tette csapata négyes nyeretlenségi sorozatának megszakításáért.

A New York Rangers mindhárom játékrészt egy góllal nyerte a Washington ellen, így megérdemelten hozta el a pontokat az amerikai fővárosból. A Rangers a második játérész végén döntötte el a mérkőzést, amikor egy perc alatt Alexis Lafreniére és a karrierje 100. gólját szerző Ryan Strome találataival háromra hizlalta a különbséget. A két gólszerző mellett a 26 lövést hárító Igor Sesztyorkin és az emberhátrányos különítmény emelkedett kis, amely mind a négy Capitas-fórt kivédekezte.

A Detroit meglepetésre legyőzte az eddig remeklő Floridát. A Panthers erősen kezdett, és Alex Wenneberg révén meg is törte a Detroit ellenállását a 15. percben. A folytatásban viszont ez már nem sikerült, az ihletett formában védő Jonathan Bernier a második és a harmadik játékrészben mind a 30 kapujára tartó kísérletet hárította. A rengeteg kihagyott helyzet visszaütött: a Red Wings a középső játékrész második szakaszában Patrick Nemeth és a karrierje első gólját szerző Mathias Brome révén fordított. A Florida ebben a szezonban először kapott ki vendégként rendes játékidőben.

A Los Angeles két késői góllal gyűrte le az Arizonát, és ezzel egyrészt zsinórban negyedik győzelmét szerezte, másrészt először a szezonban pozitívba fordult a mérlege. Az összecsapás folyamán a Coyotes háromszor is hátrányba került. Az első két esetben még sikerült egyenlítenie, ám a harmadik alkalommal, Gabriel Vilardi találata után már nem. Hét percük volt Kesseléknek az egyik pont megmentésére, ám a korábban is eredményes Alex Iafallo egy üres kapus találattal bebiztosította a Kings sikerét.

A San José leadta a háromgólos előnyét St. Louisban, ám végül zsebre tehette a két pontot. A Sharks nekiesett a Bluesnak, tíz perc után már kettővel ment, a második játékrész elején pedig 3-0-ra vezetett. Brayden Schenn szépített ekkor, de Patrick Marleau idei első góljával visszaállította a differenciát. Az eddig tökéletesen játszó vendégek gépezetébe itt homokszem került, a Blues ezt kihasználva 10 perc alatt eltüntette a különbséget. A harmadik harmadban mindkét oldalon megvoltak a lehetőségek, a sok ziccerből azonban csak Logan Couture tudott gólra váltani egyet az 52. percben, ami a San José sikerét jelentette. A Bluesban a három pontig jutó Jordan Kyrou játszott kiemelkedően, aki a szezonban már 17 egységnél jár 18 mérkőzésen.

Sidney Crosby két gólpasszal és Islanders elleni győzelemmel ünnepelte 1000. mérkőzését. A jubileumi találkozón a Penguins kapitánya stílusosan a legfontosabb pillanatban lépett elő főszereplővé. A végig kiegyenlített találkozón 6 perccel a befejezés előtt, 2-2-es állásnál hozta kihagyhatatlan helyzetbe Kris Letangot, aki korábbi gólja után győztes találatot szerzett. Crosby a 350. játékos ? és a 25. aktív ?, aki elérte az ezres határt, és a 57., aki ezt egy klubban teljesítette. A háromszoros bajnoknak az 1000 találkozónál 1,278 pont (468+810) van a neve mellett, ami minden idők 8. legjobb teljesítménye.

crosby 1000 games 2

A Columbus nemcsak a Nashville elleni derbit vesztette el, hanem a kapusát, Elvis Merzlikinst is, akit a harmadik harmad elején kellett lecserélni. A Predators elképesztő fölényben játszott, de két harmad után után hiába vezetett 35-16-ra a kapura lövéseket tekintve, a lett hálóőrnek köszönhetően a kivetítőn 2-2 állt. Az ekkor már nem teljesen egészséges Merzlikinst a vasak között hagyta John Tortorella, ami hibának bizonyult. A vendégek a harmadik játékrész első percében két gólt is szereztek, amivel eldöntötték a meccset. Ezután Joonas Korpisalo érkezett, ami érdemben már nem befolyásolta a mérkőzést, a vendégek 4-2-re győztek.

Auston Matthews 2-2 góllal és gólpasszal járult hozzá a Montreal 5-3-as legyőzéséhez. Az első játékrész góltalansága után a második igazi parádét hozott, összesen hat találat született ebben az intervallumban, négy az első négy percben. A Toronto ütötte az első kettőt 17 másodperc alatt, amire a Canadiens kettővel válaszolt 33 másodperc különbséggel. A nagy adok-kapokból a vendégek jöttek ki jobban: még két gólt szereztek ebben a harmadban, amit a befejező játékrész közepén megtoldottak egy újabbal. 5-2-nél eldőlt a mérkőzés, Tyler Toffoli gólja már csak az összkép kozmetikázására volt ó. A négy egységgel záró Matthews egymás után tizenharmadszor szerzett pontot.

24 óra alatt másodszor feszült egymásnak Alberta két büszkesége, az Edmonton és a Calgary. Az egy nappal korábbi kiélezett 2-1-es edmontoni siker után ? ahol McDavid nem szerzett pontot ? másodjára egyoldalú harcot vívtak a felek, köszönhetően az Oilers kapitányának. A 7-1-re végződött találkozón McDavid a két gólpassza mellé hozzácsapott még egy klasszikus mesterhármast is alig több mint 10 perc alatt. McDavidnek ez volt karrierje kilencedik triplája, és ebben a szezonban a második mérkőzése, amikor 5 pontot szerzett. A vezér mellett Mikko Koskinen is kitett magáért, aki 43 védéssel járult hozzá a diadalhoz.

connor mcdavid

Az Alex Nedeljkovic, Sebastian Aho, Andrej Szvecsnyikov hármas lesimázta a meccset a Tampa ellen. A Carolina kapusa 24 védéssel karrierje első shutoutját jegyezte, a csatárduó pedig egy-egy góllal és gólpasszal járult hozzá a 4-0-s győzelemhez. A Hurricanes az utolsó 6 mérkőzésén 11 pontot gyűjtött.

Raleigh mellett Anaheimben sem volt izgalom, ahonnan a Minnesota távozott négygólos győzelemmel. A Honda Centerben a vendégek részéről Kevin Fiala vitte a prímet, aki a gólpassza mellet duplázott és győztes gólt szerzett. A svájci mellett Kaapo Kahkonen tette a legtöbbet a győzelemért. A finn hálóőr a 26 védése mellett azt is elmondhatja magáról, hogy három nap alatt kétszer győzte le az Anaheimet.

8 órás kényszerű szünetet követően a Colorado nyerte a szabad téri mérkőzést a Vegas ellen. A Lake Tahoe mellett felállított jégen Sam Girard korai találatával szerzett vezetést az Avalanche. A kezdeti iram és lendület azonban fokozatosan alábbhagyott, ahogy az idő elkezdett melegedni, a jég pedig olvadni. Az első harmadot ilyen körülmények között is sikerült befejezni, de ezután felfüggesztették a találkozót. A hosszú várakozást követően helyi idő szerint éjfélkor dobták be újra a pakkot. A második és a harmadik játékrész kiegyenlített hokit hozott, mindkettő 1-1-re végződött, és mindkét csapat ugyanannyiszor vette célba a másik kapuját. A meccs legjobbja a Colorado összes találatában szerepet játszó Nathan MacKinnon volt. Az Avalanche-nek ez volt a harmadik nyitott pályás meccse, és két vereséget követően most először sikerült nyernie.