Újabb győzelmi sorozatot építenek Ortenszkyék

A koronavírus-járvány miatt továbbra sincs nagy pörgés a nemzetközi utánpótlás-bajnokságokban.

Újabb győzelmi széria építésébe fogott a Biel a svájci juniorok között. Az előző hetes sorozat a GCK Lions ellen szakadt meg, az új pedig máris 5 meccsnél tart. Ortenszky Tamás csapata otthon verte előbb a második helyezett Luganót 5-2-re, majd a Lausanne-t 2-1-re. Néhány nappal később a Biel újból összecsapott a Luganóval, ezúttal idegenben. Az egész mérkőzésen a Biel futott az eredmény után, de miután a 47. percben Ortenszky takarásból leadott emberelőnyös találatával újfent egalizálni tudott a társaság, a hátralévő időben a saját javukra fordította a mérkőzést, 4-3 lett a vége. Az Ambri-Piotta ellen 7-2-re megnyert mérkőzésen Ortenszky egy szép egyéni akció végén szerzett góllal és 1 gólpasszal zárt. A győzelmi sorozat ötödik áldozata a 17 nap után pályára lépő GCK Lions volt, a Biel idegenben nyert 6-4-re, ezzel megelőzte ellenfelét a tabella harmadik helyén. Az összecsapáson a GCK védője, Falus Ádám játszott, pontot nem szerzett, Ortenszky ekkor nem utazott a Biellel.

6-3-ra győzött az Ässät második csapata a Tappara B ellen a finn ifjúsági másodosztályban. Farkas Boldizsár és Nádasy Márton jégre léptek, pontot nem gyűjtöttek. A többi Finnországban érdekelt légiósunk csapata nem játszott az elmúlt héten.

Az észak-amerikai USPHL Premier bajnokságban Mesterházy Bálint (Utah Outliers) győztes gólnál jegyzett gólpasszal segítette csapatát a Fresno Monsters elleni 5-4-es meccsen. A 19 éves játékosnak ez volt 24. meccsén a 6. pontja. Szeghalmi Kevin 3 mérkőzést kapott a Philadelphia HC-ban, pontot nem szerzett. Szekeres Tamás győztes csapat tagja volt, a Junior Bruins a South Shore Kingst verte 5-3-ra. A Junior Bruins és a Philadelphia HC egyaránt második a saját divíziójában, míg a Utah ötödik.