A MAC HKB simán beférhet még a négy közé

Ehhez azonban nyernie kell a hátralévő meccseit, először is a Titánok ellen, akik viszont a playoffért küzdenek.

A negyeddöntős pályaelőnyért hajtó újbudaiak Győrben kezdik 4 meccses alapszakasz végi sorozatukat. Kangyal Balázs csapata jelenleg az Erste Liga-tabella 5. helyén áll, és abszolút a saját kezében van a sorsa, lévén, hogy a DEAC két találkozóval többet játszva tartózkodik előtte, míg az UTE alaposan le van maradva. Ugyanakkor fontos az is, hogy a MAC HKB egyszer még összecsap a Debrecennel, az Újpesttel pedig kétszer is megmérkőzik, és ezekbe a csatákba célszerű lenne lendületből belemennie. Igen ám, csakhogy a keddi ellenfél, a Titánok számára talán még nagyobb a tét, mivel ők a rájátszásért harcolnak. Hogy melyik lesz a magyar bázisú bajnokságban az első playoffkör nyolcadik csapata, az majd a hárommeccses Fehérvár-farm–Opten Vasas HC széria során dől el, de nyilván jó lenne egyenlő állásról indulni, ugyanis a piros-kékek egyelőre 3 ponttal beljebb vannak. Az eddigi Titánok–MAC HKB mérkőzések mindegyikét az újbudaiak nyerték – kettőt nagyon simán, 3-0-ra és 7-1-re, egyet hosszabbításban –, Madácsiék előtt tehát ez az utolsó esély, hogy győzelmet szerezzenek a párharcban.

Titánok–MAC HKB Újbuda 2-3

A Fehérvár-farm hiába egyenlített kétgólos hátrányból, a meccs végén nem tudta kiharcolni a hosszabbítást, a kapuvason csattant a korong.

A Titánok kerete egy játékossal bővült, Madácsi visszatért a csapatba. A MAC HKB Újbuda összeállítása három helyen is változott: az FTC-Telekom elleni sikerhez képest kimaradt Jászai, Ádám és Csollák, ellenben most öltözhetett Tornyai, Bugár, valamint debütált Pápa. Mindkét csapat nyílt sisakos játékot vitt a jégre, amiből az újbudaiak jöttek ki jobban: az 5. percben Sofron egy pontos lövéssel vezetéshez juttatta a vendégeket. A nyitó játékrész második felében kibekkeltek egy emberhátrányt a hazaiak, hiába, később 5 az 5 ellen Macaulay lövésébe úgy ért bele Molnár, hogy Szeles tehetetlen volt. A 25. percben Reiter révén szépített a Fehérvár-farm, sőt 38 másodperccel később Császár egyenlített közelről. A meccs felénél közel másfél percen át 4 a 3 támadhattak a hazaiak, nem éltek a lehetőséggel. Gyorsan fordult a kocka, két elkerülhető büntetés miatt: előbb túl sok Titánok-játékos volt a jégen, aztán Jakimcsuk mozdult be kétszer is a bulinál. Az újbudaiak éltek az 5 a 3 elleni lehetőséggel, Schlekmann talált be. A harmadik felvonásban a hazaiak hajtottak az egyenlítésért, hiába: Gyenes mellett Bálizs is hibátlanul védett az utolsó 20 percben. A dudaszót megelőző pillanatban Luusuaniemi kapuvasat lőtt.

A MAC HKB Újbuda 3-2-re nyert, pénteken az UTE otthonában lép jégre. A Titánok számára már csak 3 mérkőzés maradt az alapszakaszból: mindháromszor a közvetlen rivális Opten Vasas HC ellen játszik kétszer idegenben, egyszer otthon.

titmac-DSC00196

fotó: Titánok

Ez a fajta játék nem mi vagyunk

A Titánok–MAC HKB mérkőzés után Kasper Vuorinen és Kangyal Balázs vezetőedzők értékeltek.

Erste Liga, Győr, 0 néző. Játékvezetők: Kincses, Kincses, Árkovics, Bencze.
Szeles: 88,0% (Belomojev)
Bálizs: 93,5% (Farkas)