Fehéroroszország kikapott Kazahsztánban

A nemzetközi szünetekben megszokott Euro Hockey Tour-esemény mellett Nur-Szultanban háromcsapatos tornát rendeznek.

Szerdán hivatalosan is megkezdődött a nemzetközi hét a felnőtt válogatottak számára. Nur-Szultanban a Qazaqstan Hockey Open keretein belül a házigazdák mellett Fehéroroszország és az orosz B válogatott vesz részt. A nyitónapon a belaruszok több új honosítottal a keretükben 5-2-es vereséget szenvedtek Kazahsztántól: a vendégeknél most mutatkozhatott be a kanadai?brit kapus, Danny Taylor, a kanadai csatár, Francis Paré pedig A betűvel a mellkasán debütált. Csütörtökön az orosz B játszik Fehéroroszországgal, míg pénteken az oroszok a kazahokkal csapnak össze. A tornán versenyen kívül indul Kazahsztán B együttese, amely pénteken a fehéroroszokkal, szombaton az orosz B-vel gyakorol.

Csütörtökön kezdődik a szezon harmadik Euro Hockey Tour-eseménye, a svédországi Beijer Hockey Games. A nyitónapon Oroszország?Finnország és Csehország?Svédország mérkőzéseket rendeznek. A csehek főleg hazai játékosokkal, KHL-esek nélkül utaznak Malmőbe. A finnek több légióst hívtak be, Jukka Jalonen 7-7 KHL-es és SHL-es jégkorongozóra számít. Az oroszok az U20-as szövetségi kapitány, Igor Larionov vezetésével érkeznek, a házigazda svédek tisztán SHL-es csapattal állnak ki. A torna kereteit itt böngészhetik.