Sorozatban 6. győzelmére készül a Sportklub

Az UTE 3-ból 3-szor kikapott a csíkiaktól az alapszakaszban, így vasárnap este utoljára szerezhet pontot.

Ugyancsak ez az utolsó esély a lilák számára ahhoz is, hogy ne üres kézzel jöjjenek haza erdélyi túrájukról. Virág Csaba gárdája előbb nagy csatában kikapott a Gyergyótól, majd kiütéses vereséget szenvedett Brassóban, utána jött a Szereda elleni dupla első fejezete. Ahhoz képest, hogy mennyire tartalékosak, nem játszottak rosszul Selanék a Vákár Lajos Műjégpályán, ám hiába nyerték meg az első harmadot, Beczéék felszívták magukat, és elsősorban az emberelőnyös hokijuk hatékonyságának köszönhetően fordítani tudtak 4-2-re. Az UTE ezzel a 6. helyen ragadt, és nemhogy nem lesz könnyű előrébb lépnie, még a GYHK is veszélyes rá, amelynek mindössze 2 pont most a hátránya. A csíkiak ehhez képest úgy harmadikak, hogy a pontátlaguk már csak a Brassóénál gyengébb egy árnyalattal – amellyel jövő héten négyszer is összecsapnak –, és ezt remek győzelmi szériájuknak köszönhetik. Azóta, hogy meglepetésre kikaptak az Opten Vasas HC-tól január 28-án, folyamatosan nyernek, 5 találkozón 15 pontot szereztek. Nyilvánvaló céljuk, hogy meglegyen a hatodik siker is a nagy-nagy csaták előtt. Kemény dolgok elé néznek Beczéék, ez nem vitás, a négy Brassó-meccs után az FTC-Telekom elleni dupla következik, sorsdöntő lesz tehát a február 9. és 18. közötti periódus. Így aztán biztos, hogy egy újabb győzelemmel szeretne hangolni erre az embert próbáló rohanásra a Jason Morgan-legénység.

SC Csíkszereda–UTE 5-2

Sorozatban hatodszor nyert a Sportklub, míg az Újpest ezúttal pont nélkül kénytelen hazatérni Erdélyből.

A hazaiaknál Szamankov állt a kapuban, játszott Loginov és Tousignant is, illetve visszatért a honosított spíler, Andrej Taratuhin. A vendégek részéről Márkus Levente kezdett a vasak között, a fiatal hálóőr a 14. percig tartotta övéit, akkor gyors egymásutánban két gólt kapott, előbb Blackwater, majd Farkas Tamás volt eredményes, 2-0 az első szünetben. A második játékrészben nem kevesebb, mint 8 kisbüntetést osztottak ki a játékvezetők, amelyekből 2 gól született, Láday révén 3-0-ra vezettek a hazaiak, Selan azonban hamarjában szépített. A harmad utolsó pillanatában Combs egyenlő létszám mellett visszaállította a különbséget, majd az ötödiket Bíró Tamás lőtte. A kedélyek továbbra is hullámzóak voltak, így Perkovich előnyben szépíthetett a végjátékban, 5-2-nél szólalt meg a duda. A Csíkszereda ezzel sorozatban hatodszor nyert és lendületesen lohol a Brassó és az FTC-Telekom nyomában. Az UTE egyetlen pontot sem szerzett ezen a túrán.

sccute

fotó: Pál Zoltán/SC Csíkszereda

A góllövéssel hadilábon álltunk

Így látták a vezetőedzők az SC Csíkszereda–UTE mérkőzést.

Jason Morgan, SC Csíkszereda: „Minden győzelemért keményen meg kell harcolni az idei szezonban. Sokszor mentálisan azt hiszed, a következő alkalommal könnyebb dolgod lesz, aztán összekapja magát az ellenfél, és te is komolyan kell vedd őt. Magabiztosan játszottunk, két emberelőnyös gólt is ütöttünk. Mostantól már a Brassó elleni négy meccsre koncentrálunk, amelyeken nagy csatára számítok. Rotálni is szeretném a fiúkat a meccsterhelés miatt, így még nem állt össze a fejemben, kikkel is számolok az első mérkőzésen.”

Virág Csaba, UTE: „Nehezen indult számunkra a mérkőzés, nagyon ránk esett a Csíkszereda az első pillanattól. Átvészeltük a nyomást, aztán harmadról harmadra javult a játékunk, az utolsó húsz percben kimondottan jól jégkorongoztunk. Bár megvoltak a helyzeteink, a góllövéssel hadilábon álltunk, ez a hiányzó csatárainknak is betudható. Több fiatallal álltunk ki, ami összességében jó visszajelzés számunkra, mert remekül helytálltak. Annak ellenére, hogy pontok nélkül megyünk haza, jó képet kaptunk a srácok hozzáállásáról, erre építjük fel az alapszakasz hátralevő mérkőzéseit.”

Erste Liga, Vákár Lajos Műjégpálya, 0 néző. Játékvezetők: Csomortani, Csomortani, Andre, Magyar.
Szamankov: 92,6% (László)
Márkus: 86,5% (Duschek)