Tovább üldözheti a Brassó a listavezetőt

A Titánok utoljára szerezhetnek pontot erdélyi túrájukon.

A fehérvári farmcsapat 3-ból 3-szor kikapott aktuális erdélyi kirándulásán. Az előző körben jobban ment Kasper Vuorinen együttesének, akkor büntetőkkel le tudta gyűrni azt a Gyergyói HK-t, amely ellen szombaton is vezetett 2-0-ra, ám a székelyek a második-harmadik harmadban összekapták magukat, és ha nehezen is, de fordítani tudtak. A Brassó ellen már ősszel sem mentek sokra a Titánok, az első harmad után hárommal mentek a kék-sárgák, és magabiztos győzelmet arattak. Minden bizonnyal most sem más a szándékuk, annál inkább, hogy egyre közelebb kerül hozzájuk az 5 meccses győzelmi szériában lévő Sportklub. A Corona ezzel együtt továbbra is második az Erste Liga-tabellán, miközben a pontátlaga a legjobb az egész mezőnyt tekintve, így talán kötelező feladatnak minősül, hogy ezt tovább javítsák a játékosok vasárnap. A Titánoknak egészen biztosan osztályon felüli bravúrra lenne szükségük a pontszerzéshez, és ezen belül is kiemelkedő kapusteljesítményre, valamint koncentrált védekezésre. A brassói támadópotenciált kontroll alatt tartani igazán szép kihívás, ez még egyszer sem sikerült Vas Márkéknak, Győrben is simán gyűjtötték be a 3 pontokat Valcharék. Akik ráadásul lendületben vannak, miután a szintén felsőházba vágyó UTE-t 7-1-re intézték el három nappal ezelőtt.

Brassó–Titánok 2-0

Szoros csatában  gyűjtötték be a 3 pontot a kék-sárgák, és máris készülhetnek a Sportklub elleni 4 meccses párharcra.

A Coronában továbbra is Cody Fowlie kapott bizalmat, Klempa nem tért vissza, a kapuban Patrik Polc állt. A Titánok újonc hálóőrt avattak a juniorkorú légiós, Konsztantyin Belomojev személyében. A nyitó harmadban többet lőttek a Fehérvár-farm játékosai, gólt azonban egyik csapat sem szerzett. A közbülső játékrész elején megtört a jég, a negyedik soros Gajdó Balázs volt eredményes a 24. percben. A következő időszakban sokáig csak a vendégek néhány kiállítása került a jegyzőkönyvbe, mígnem az 53. percben Valchar megduplázta övéi góljainak számát, ekkor Gajdó asszisztosként vétette észre magát. A végjátékban Kasper Vuorinen természetesen élt a kapuslehozatal eszközével, már csak azért is, mert együttese emberfórba került, mindez azonban hiábavalónak bizonyult, maradt a 2-0. Ezzel a Brassó egyre közelebb kerül a listavezető FTC-Telekomhoz, míg a Titánok üres kézzel térnek haza 4 meccses erdélyi túrájukról.

bratit

fotó: Corona Brassó

Néha jobban megnehezítjük a dolgunkat

Vezetőedzői kommentárok a Brassó–Titánok mérkőzést követően.

Dave MacQueen, Brassó: „Néha jobban megnehezítjük a dolgunkat, mint kellene. Nem úgy kezdtünk, ahogy akartunk, lassan játszottunk a kapu előtt. Sajnos a második és a harmadik játékrészre is ez volt a jellemző, nem találtuk a kapuba vezető utat. A győzelem így is győzelem, és büszke vagyok a kapusunkra, Polcra, aki nem kapott gólt, mi pedig megtaláltuk a módját, hogy megnyerjük a meccset.”

Kasper Vuorinen, Titánok: „A Brassó az egyik legjobb csapat a ligában, tele technikás játékosokkal, akik keményen dolgoznak végig. Egy olyan csapat, amely ellen nehéz játszani. Hatvan percen át jól teljesítettünk, a hozzáállásunk, az értékeink rendben voltak, ennél többet nem kérhetek a srácoktól. A kiállítások megtörték a ritmusunkat. A hoki a gólszerzésről szól, és a Brassó két góllal jobb volt nálunk, megérdemelte a győzelmet. Nem örülünk az eredménynek, de együtt tudunk élni vele, mert mindenki beleadott mindent, és büszkék lehetünk magunkra.”

Erste Liga, Patinoarul Olimpic Brasov, 0 néző. Játékvezetők: Crisan, Crisan, Bandi, Filip.
Polc: 100% (Tőke)
Belomojev: 94,6% (Szeles)