Akár a dobogóra is felkapaszkodhat a Sportklub

A csíkiaknak ehhez semmi mást nem kell tenniük, mint 24 órán belül másodszor is legyőzni a Titánokat.

Az SC Csíkszereda a nagy rohanása közepette az UTE-t megelőzve az 5. helyre liftezett fel szerdán, amikor is 3-1-re legyőzte a Fehérvár-farmot, mialatt a közelben a Gyergyói HK megfordítota a meccset a lila-fehérekkel szemben. A csíkiak számára a további előrelépés is karnyújtásnyira van, mivel két közvetlenül előtte tartózkodó riválisa – a MAC HKB és a DEAC – ezen a játéknapon nem meccsel. Egyikük 2 pontra van, a másik 3-ra, és bár a végén az egymás elleni eredmény dönt majd – amiben a debreceniek jobbak voltak az alapszakaszban –, menet közben ennek nincs nagy jelentősége, a Sportklub további mutatói pedig lényegesen jobbak. Ugyanakkor nem helyes így előreszaladnunk, annál is inkább, hogy Beczéék még távolról sem nyerték meg ezt a második mérkőzést a Titánok ellen. Az elsőről sem mondhatni, hogy könnyedén húzták volna be, vendégeik sokkal jobban tartották magukat, mint a korábbi győri összecsapásokon, a végjátékban kapus nélkül támadtak az egyenlítésért, ennek következtében lett 3-1 az eredmény. Nagy kérdés az újabb megméretés előtt, hogy melyik együttes regenerálódik gyorsabban, amire alig húsz óra jutott és jut nekik, lévén, hogy 16 órakor be is dobják a korongot a Vákár Lajos Műjégpályán. Ne feledjük: Madácsiéknak is erősen kellenek a pontok, ha kedvezőbb helyzetből szeretnének belevágni az alapszakasz végi három felvonásos különcsatába az Opten Vasas HC ellenében.

SC Csíkszereda–Titánok 7-3

Másodjára lényegesen könnyebben nyerték a meccset a csíkiak, akik ebben a párban 12 pontot gyűjtöttek a lehetséges 12-ből.

Szokása szerint három légióst cserélt Jason Morgan  Sportklub-vezetőedző a szerdai mérkőzéshez képest. Pihent két védő, Loginov és Wishart, illetve a csatárok közül Tousignant, visszatért a kapuba Szamankov, ismét játszott Kuljas és Yellow Horn. A hazaiak sokkal élénkebben kezdtek, mint a Titánok, ezúttal szó sem volt arról, hogy utóbbiak megnyerjék a lőpárbajt az első harmadban. Szorossá sem tudták tenni a helyzetet ebből a szempontból, és ez az álláson is meglátszott, 3-szor került a korong Szeles Martin mögé, ebből kétszer az első 5 percben, Yellow Horn és Becze révén. Harmadszor Judd Blackwater köszönt be, erre a harmad végéhez közeledve került sor. A közbülső felvonásban Luusuaniemi jóvoltából közelebb kerültek ugyan a vendégek, ám az Erste Liga-gólkirályi cím első számú várományosa – mármint Becze – 8 másodperccel az újabb szünet előtt ismét eredményes volt, ráadásul emberhátrányban, így 40 perc után 4-1 állt a táblán. A záró periódusban potyogtak a gólok és a kisbüntetések. A következők voltak eredményesek: Casaneanu (5-1), Dézsi (5-2), Kuljas (6-2), Reiter (6-3 – kettős emberelőnyben), Yellow Horn. A 7-3-as siker nyomán a Sportklub a MAC HKB-t és a DEAC-ot megelőzve a tabella 3. helyére kapaszkodott, onnan várja az UTE elleni duplát.

scctit

fotó: SC Csíkszereda

Önbizalmat szereztünk az UTE elleni meccsekre

Így látták a vezetőedzők a második SC Csíkszereda–Titánok összecsapást.

Jason Morgan, SC Csíkszereda: „Apró változásokat eszközöltünk a sorokban. Ellenfelünk harcias fiatalokból álló csapat, amely rengeteget korcsolyázott és nyomást helyezett ránk. Rengeteg speciális helyzetű játék volt oda-vissza, kevésbé intenzív mérkőzésre számítottam, de néha az erőteljes fizikai hoki elragadja a játékosokat, ezt nehéz uralni. Több tűz volt most a fiúkban, de összességében örülök, mert önbizalmat szereztünk az UTE elleni meccsekre.”

Kasper Vuorinen, Titánok: „Az eredmény miatt csalódott vagyok, a Csíkszereda sokkal jobb volt, mint előző nap. Nehéz ellenük játszani, sokszor az egész játékfelületet ők uralják. Nem sikerült hatvan percig megismételni az egy nappal korábbi teljesítményünket. Ilyen játékkal egy erős csapat ellen kevés esélyed marad. A jó pillanatainkban kétszer is hibáztunk, amelyekből gólokat kaptunk.”

Erste Liga, Vákár Lajos Műjégpálya, 0 néző. Játékvezetők: Sikó, Sikó, Péter, Andre.
Szamankov: 87,0% (László)
Szeles: 84,8% (Belomojev)