Szemjon Varlamov kapuja bevehetetlen

Az Islanders orosz hálóőre a 14. a liga történetében, aki egy szezon első két mérkőzésén nem kapott gólt.

A detroiti Bobby Ryan hiába duplázott, két gólja csak keretbe tudta foglalni a Columbus három találatát. A szezonban először ? a Red Wings ellen egymás után ötödször ? nyerő Blue Jackets a harmadik harmad elején tette el a meccset, amikor 76 másodperc alatt ütött kettőt Alexandre Texier és Pierre-Luc Dubois révén. A Columbus kapujában Joonas Korpisalo 35 védéssel járult hozzá a sikerhez.

Szemjon Varlamov mind a 27 kapujára tartó lövést hárította, így a Rangers után a Bostont is lenullázta az Islanders orosz hálóőre. Varlamov teljesítménye mellett egyetlen gól is elég volt a New York-iaknak, ezt Jean-Gabriel Pageau ütötte négy perccel a befejezés előtt. Az Islanders több mint nyolc év elteltével, 2013. november 2. után nyert ismét a Boston ellen hazai pályán. A Bruinsnak nem indult jól a szezon, három meccsen egyetlen gólt sem szereztek Marchand-ék egyenlő létszám mellett.

Egy gól döntött Anaheimben is, amelyet Nicolas Deslauriers szerzett a harmadik harmad elején a Minnesota ellen. A Ducks kapujában John Gibson 26 védéssel nemcsak karrierje 20. shutoutját szerezte meg, hanem csapata idei első győzelmét is.

A Vancouver hiába szerzett vezetést Calgaryban, a Flames zsinórban négy góllal válaszolt, és végül 5-2-re nyerte a meccset. A tavaly még a Canucksban védő Jacob Markström 25 lövést hárítva másodszor is legyőzte egykori csapatát, Mark Giordano pedig 49. emberelőnyös gólját lőtte a klubban, amivel feljött a negyedik helyre, Dion Phaneuf elé. A hátvédeket tekintve Giordano előtt már csak Al MacInnis (102), Gary Suter (54) és Paul Reinhart (53) áll.

giordano

Vegasban hasonló volt a forgatókönyv. A T-Mobile Arenában az Arizona ütötte az első kettőt, ám ezután a Golden Knights összekapta magát, és négy góllal válaszolt. Reilly Smith duplázott, Max Pacioretty a harmadik mérkőzésen a harmadik gólját lőtte. A Vegas a bemutatkozó szezonja után története során másodszor kezdett három győzelemmel.

Mitchell Marner duplájával és Frederik Andersen 27 védésével győzött a Toronto a Winnipeg ellen. A két játékos mellett a Maple Leafs emberhátrányos csapatrésze is kitett magáért, amely mind a négy hátrányt kivédekezte, összességében pedig az utolsó 12 során nem kapott gólt.

Első győzelmének örülhetett a Buffalo is, amely egy hatossal szórta meg a Philadelphiát. A Sabres sima sikeréből Curtis Lazar és Sam Reinhart egy-egy duplával, Jack Eichel és Taylor Hall három gólpasszal, Carter Hutton 21 védéssel vette ki a részét.

Fordulatos meccsen győzött a St. Louis a San José ellen. A Blues 2-0-ra elvesztette az első játékrészt, de a másodikban megrázta magát, és 4-1-re hozta az etapot. A harmadik harmadban Logan Couture egyenlíteni tudott, de Jordan Kyrou találatára már nem volt válaszuk a vendégeknek. A hazaiaknál Justin Faulk duplázott, a vendégeknél Brent Burns és a már említett Logan Couture 3-3 pontot szerzett.

A Carolina négy góljából hármat a befejező játékrészben ütött, ennek köszönhetően hozta el a pontokat a Nashville otthonából. Andrej Szvecsnyikov, Sebastian Aho és Vincent Trocheck egyaránt góllal és gólpasszal zárt, James Reimer 31 lövést fogott. A Predators ebben az idényben először szenvedett vereséget.

Simán elhozta a pontokat a Montreal Edmontonból. A Canadiens minden harmadban lőtt egyet, a csapatban most bemutatkozó Jake Allen pedig 25 lövést fogott, és mindössze két percre volt a shutouttól. A St. Louistól megszerzett hálóőr mellett Alekszandr Romanovot kell kiemelni, a fiatal bekk az első gólját szerezte az NHL-ben.