Tim Stützle megszerezte az első NHL-gólját

Az Ottawa 19 éves német csodacsatára a Toronto kapuját vette be. Jakob Markström visszavágott a Vancouvernek.

A Rangers orosz különítménye sima sikerrel vágott vissza a New York-i városi rangadón. Artyemij Panarin duplázott, Pavel Bucsnyevics szintén kettőt lőtt, emellett adott egy gólpasszt is, Alekszandr Georgijev mind a 23 kapujára tartó kísérletet hárította. Az Islandersben ? és az NHL-ben ? ezúttal bemutatkozó Ilja Szorokin 5 gólt kapott 32 lövésből.

Lindy Ruff megszerezte első győzelmét a New Jersey kispadján. A 737 sikerrel az örökranglista hatodik helyet elfoglaló mester újabb diadalát a fehérorosz Jegor Sarangovics szállította, aki két másodperccel a hosszabbítás vége előtt váltotta gólra Severson álompasszát. A 22 éves újonc ezzel a Devils történetének második játékosa, aki első találatát ráadásban ütötte. Az első Jon Merrill volt, aki 2014. február 7-én, az Edmonton elleni meccset döntötte így el.

Az Arizonának csak 20 percig volt méltó ellenfele a San José. Az első harmad még 2-2-vel zárult a Gila River Arénában, de ezután a Coyotes magasabb sebességre kapcsolt, és zsinórban háromszor vette be Martin Jones kapuját. A hazaiaknál Oliver Ekman-Larsson három találatot készített elő, Phil Kessel kétszer köszönt be. Az amerikai csatár az idény első két mérkőzésén eredményes volt, hasonlóra éppen 10 éve volt képes, a 2010/11-es szezon kezdetén, még a Toronto színeiben.

A Montreal meglepően könnyedén nyert négygólos különbséggel az Edmonton otthonában. Jeff Petry és Tomas Tatar egyaránt két-két gólt szerzett, Carey Price 34 lövést fogott, és 7 percre volt a shutouttól. A három játékos mellett említést érdemel a Canadiens teljes védelme, hiszen 2 kapura lövésen tudták tartani azt a Connor McDavidet, aki az előző találkozón mesterhármast szerzett.

Biztos győzelmet engedett ki a kezéből a Los Angeles a Minnesota ellen. A Kings a harmadik harmad kezdetén kettővel ment, de a Wild előbb szépíteni tudott, majd 2 másodperccel a befejezés előtt a korábban az 500. gólpasszát kiosztó Ryan Suter révén a hosszabbítást is kiharcolta. A lélektani fölényt a vendégek kihasználták, és a ráadásban Marcus Johansson révén a pluszpontot is elvitték.

suter 500th assists

A hajrában húzta be a meccset a Detroit a Carolina ellen. Három perccel a befejezés előtt még 2-2 volt az állás, ezután 46 másodperc alatt Robby Fabbri és Dylan Larkin is eredményes tudott lenni. A Red Wings kapujában Jonathan Bernier is kitett magáért: 29 védéssel járult hozzá csapata idei első sikeréhez.

A Nashville az utolsó harmadban négy gólt szerzett, ezzel biztosította be győzelmét a Columbus ellen. A harmadik harmad derekán a Blue Jackets még egyenlíteni tudott, 2-2-re módosítva az állást, ám ezután a Predators pillanatok alatt hármat lőt,t amivel eldöntött mindent. A hazaiaknál nem volt olyan játékos, aki egy pontnál többet szerzett volna, a meccs legjobbja címet a 42 lövést hárító Juuse Saros kapta.

A Toronto hiába játszott hatalmas fölényben, és nyerte 40-19-re a kapura lövéseket, csak egygólos különbséggel tudott győzni az Ottawa vendégeként. A Leafs mindhárom találatát az összesen hét pontig jutó Joe Thornton, Mitchell Marner, Auston Matthews sor szerezte. A Senatorsban először volt eredményes az idei draft 1/4-ese, a német Tim Stützle, aki varázslatos gólt lőtt.

John Gibson bravúrt bravúrra halmozott, ám ez is csak egy pontra volt elég a Vegas otthonában. A Ducks kapusa az 59. percig őrizte az 1-0-s előnyt, ekkor azonban tehetetlen volt William Karlsson lövésével szemben. A ráadásban nem ismert kegyelmet a Knights, már a 7. másodpercben lezárta a meccset Max Pacioretty révén.

Jakob Markström először védett egykori csapata, a Vancouver ellen és shutouttal jelezte, hogy kár volt lemondani róla. A 32 lövést hárító svéd mellett a Flames speciális egységét kell kiemelni, amely minden harmadban gólra váltott egy emberelőnyt.