Ismét az Erste Liga-tabella élére állhat a DEAC

David Musial együttesének ehhez a Titánokat kell legyőznie a péntek esti mérkőzésen.

Bravúros győzelem után érkezik Debrecenbe a Fehérvár-farm. Kasper Vuorinen csapata 6 vereséget követően tudott ismét nyerni, áldozata a sokkal magasabbra vágyó Gyergyói HK volt. A székelyeknek nagyon nem megy az idén a Titánok ellen, eddig 3-ból 3-szor kaptak ki, aminek nagy a szerepe abban, hogy a fehérvári-győri fiatalok éles versenyben vannak a rájátszást érő 8. helyért. Annak ellenére, hogy ebben a szezonban összességében sokkal halványabb teljesítményt nyújtanak, mint amit az elmúlt években megszoktunk tőlük. A DEAC játékának az ellenszerét például még nem sikerült megtalálniuk, és a magyar bázisú nemzetközi bajnokság alapszakaszában a mostani lesz az utolsó alkalom, hogy mégis kezdjenek valamit ezzel a helyzettel. A debreceniek előbb 4-1-re, majd 4-2-re, végül 6-0-ra nyertek, kisebb érdekesség, hogy szemszögükből nézve hazai pályán aratták a legkisebb különbségű diadalt. Mindezek alapján természetesen pénteken is a DEAC lesz az összecsapás toronymagas esélyese. Kiss Patrikékat külön is motiválhatja, hogy sikerükkel az FTC-Telekomot visszaelőzve ismét a tabella élére állhatnának. Erre már csak azért is lenne nagy szükségük, mert kőkemény folytatás vár rájuk vasárnaptól. Előbb egymás után vendégeskedik náluk a 3 erdélyi Erste Liga-gárda, majd egy FTC-Telekom elleni csúcsrangadót követően ők utaznak határon túli túrára. A mai összecsapáson még nem állhat David Musial rendelkezésére a gyógyulófélben lévő Novotny, az UTE elleni siker alkamával góllal debütáló Pisarik viszont természetesen ismét ott lesz a jégen.

DEAC–Titánok 1-3

A debreceniek nem tudták visszaelőzni az FTC-Telekomot az Erste Liga-tabella élén, a Fehérvár-farm viszont bravúrjával rájátszásra áll.

Az első harmadban meglepetésre álmosan dolgoztak a tabella élére pályázó hazaiak – akik soraiból Dominik Novotnyn kívül senki sem hiányzott –, jellemző adat, hogy a vendégek 13-5-re megnyerték a kapura lövéseket, más kérdés, hogy ez az eredményben akkor még nem mutatkozott meg, jó néhány emberelőny is kimaradt mindkét oldalon. A második menetben felpörgött valamelyest a Debrecen, a gólokat mégis a Fehérvár-farm szerezte, előbb Dézsi Bence talált be a 27. percben, majd Reiter Attila a 35.-ben, utóbbi fórban tette ezt, 0-2 után kapaszkodhattak a hazaiak. Ezt egészen addig sikertelenül tették, amíg az utolsó játékrész közepén emberelőnybe nem kerültek, ekkor Jan Dalecky szépített, 1-2. Egyenlítenie azonban nem sikerült a DEAC-nak, éppen ellenkezőleg, Tiainen 58. perces kapáslövése lényegében pontot tett a történet végére, 1-3 lett a végeredmény. A Debrecen maradt a második helyen, a Titánok viszont sikerükkel megelőzték az Opten Vasas HC-t, és immár 8.-ak, ami playoffot érhet.

debtit

fotó: DEAC

Vannak napok, amikor semmi nem működik

David Musial, a DEAC és Kasper Vuorinen, a Titánok vezetőedzője is elmondta a véleményét a vendégek bravúrjáról.

Erste Liga, Debreceni Jégcsarnok, 0 néző. Játékvezetők: Wolf, Wolf, Bencze, Herczeg.
Hetényi: 91,7% (Gönczi)
Gyenes: 97,9% (Szeles)