A Lokomotiv legyőzte a SZKA-t

A jaroszlavliak a sikerükkel megerősítették a 3. helyüket a Nyugati főcsoportban.

Szerdán három mérkőzést rendeztek a KHL-ben. Az Amur a cseh légiósai vezetésével verte a Barisz: a kapuban Marek Langhamer 32 védéssel, Hynek Zohorna 2 góllal, míg Tomás Zohorna 2 gólpasszal vette ki a részét a diadalból.

A Szpartak magabiztosan győzött Cseljabinszkban. A moszkvaiaknál Július Hudácek 32-szer védett, Emil Djuse, Ilja Zubov és Artyom Fjodorov egyaránt 1+1 ponttal zárt.

A játéknap rangadóján a 3-szoros KHL-bajnok Ak Barsz a kétszeres Gagarin Kupa-győztes Dinamo Moszkvát fogadta. A szoros összecsapáson a második harmad 1-1 gólt hozott, aztán a harmadik felvonásban Sztanyiszlav Galijev megszerezte a kazanyiak győztes találatát.

Csütörtökön öt helyszínen léptek jégre KHL-csapatok. A Szibir magabiztosan diadalmaskodott a Kunlun csarnokában: a 6-1-es sikerből Juuso Puustinen 1+2 ponttal, Mikael Ruohomaa és Alekszandr Sarov 2-2 gólpasszal vette ki a részét.

A Lokomotiv otthon tartotta a 2 pontot a SZKA-val szemben. A jaroszlavliak a 38. percben megszerezték a vezetést, aztán a harmadik harmadban magabiztossá tették sikerüket. A Lokomotiv 59 pontos, hátránya 4 pont a Nyugati főcsoportot vezető CSZKA mögött.

A Metallurg másfél perccel a vége előtt döntötte el a Torpedo elleni meccsét. A magnyitogorszkiak győztes gólját Arhip Nyekolenko lőtte 58:22-nél, amivel a csapat feljött a Keleti főcsport 3. helyére, miután megelőzte a Szalavat Julajevet.

Az Avangard legyűrte a Szeversztalt. A Csernisov-divíziót vezető együttes legjobbjai az egyaránt 2-2 gólpasszt kiosztó Szergej Tolcsinszkij és Alekszandr Hohlacsov voltak.

A Dinamo Minszk magabiztosan győzött Rigában. A fehéroroszok már a 37. másodpercben megszerezték a vezetést, végül a 2 gólt szerző Shane Prince vezetésével 6-2-re győztek, őrzik 5. helyüket Nyugaton.