Ismét bravúrral próbálkozhatnak az Acélbikák

Az újvárosiak még nem szereztek pontot az FTC-Telekomtól az idén, harmadszorra hazai pályán tesznek erre kísérletet.

Két harmad erejéig sikerült megszorongatnia a DAB-nak a házigazda DEAC-ot legutóbb, az utolsó játékrészben azonban megrázta magát a listavezető, és ennek ismét újvárosi vereség lett a vége. Leo Gudas együttese változatlanul utolsó, éspedig úgy, hogy az egész évad során mindössze egy rendes játékidős győzelmet aratott, azt éppenséggel az akkori Erste Liga-listavezető MAC HKB Újbuda otthonában. Mivel ezenfelül is összejött még néhány túlórás siker, összesen 12 ponttal áll a DAB az utolsó helyen, a lemaradása a közvetlen riválisoktól ilyenformán nem behozhatatlan. Ahhoz azonban, hogy mégiscsak elérje a playoffot a nagy hagyományokkal – és nem is pocsék kerettel – rendelkező gárda, most már nem elegendőek az esetenkénti fellángolások, bravúrokra is szükség lesz. No meg kiemelkedő kapusteljesítményre, amivel egyelőre az NHL-es légiós is adós. Az FTC-Telekom elleni siker természetesen a bravúrok kategóriájába tartozna, és nagyon komolyan össze kellene szednie hozzá magát a társaságnak. Jó, hogy a Fradi sem megy úgy, ahogyan az elmúlt két évben megszokhattuk, de ha más nem, a MAC HKB harmadszori legyűrése bizonyára ad némi extra lendületet, motivációban pedig az élmezőny sűrűségre is tekintettel eleve nem lehet hiány. Az eddigi két DAB–FTC közül az elsőt szorosan nyerték a zöldek a Tüskecsarnokban, a másodikat könnyedén Dunaújvárosban, az újabb 3 pontért keményen oda fogják tenni magukat Nagy Gergőék, de továbbra sem merjük azt mondani, hogy teljesen esélytelen lenne a vendéglátójuk.

Dunaújvárosi Acélbikák–FTC-Telekom 3-4

Kétszer is vezettek a hazaiak, de a mérkőzés utolsó szakaszára elfáradtak, így nagy csatában nyertek a vendégek.

Az első játékrészt teljes egészében uralták a zöld-fehérek, 1 gólos előnyük nem tükrözte híven a játék képét. Az az egy találat is komoly kapushibából született, Bacashihua lepkésén átcsorgott valahogy Tóth Gergő lövése után a korong, ez a 7. percben történt. Más kérdés, hogy a légiós kapus a későbbiekben jó néhány komoly bravúrral kompenzálta a hibáját a szünet előtt és után is. A második felvonásban is maradt a vendégek fölénye, ez azonban egyre meddőbbnek tűnt, a minőségi helyzeteket tekintve a hazaiak javára billent ekkor a mérleg nyelve. Kettőt ki is használtak, Szappanos ért el gólt Dansereau passza nyomán a 21. percben, majd emberhátrányban Turcotte vette el a pakkot Hodgmantől, kilépett, Nagy Kristóf tehetetlen volt, 2-1-re ment a DAB röviddel a meccs fele után. A hazaiaknak nem sikerült megőrizniük az előnyüket, Kóger csinálta meg a cselt, majd lőtte ki a bal felsőt, 2-2 a 38. percben, a döntés az utolsó menetre maradt. Amikor is kipróbálhatta fórjátékát a DAB is, és sikerrel tette, St. Pierre lövése egy zöld játékoson megpattanva csorgott be a jobb alsóba, 3-2 a 44. percben. A 48.-ban Hodgman egyenlített, a játékvezetők hosszas videózás után nem adták meg, Kóger bent állt közben a kéken. Ami késett, nem múlt, Hajós lövése után szabadon maradt a korong Bacashihua mamutja mellett, Németh Attila ért oda a leghamarabb, 3-3. A DAB teljesen elfáradt, állandóan a harmadában folyt a hoki, meglett az eredménye, megint Hodgman lőtt, az újvárosi kapus lábai között suhant be a pakk, 4-3. A hazaiak nem bírtak új energiákat mozgósítani, de a kapuslehozatallal és az időkéréssel megpróbálkoztak, hiába, nagy csatában nyert a megosztott címvédő.

dabftc

fotó: Anda Fábián/DAB

Megint megtaláltuk az utat a győzelemhez

A DAB–FTC-Telekom mérkőzésről Borbás Gergely másodedző és Fodor Szabolcs vezetőedző mellett az újvárosi Németh Péter is nyilatkozott.

Erste Liga, Dunaújvárosi Jégcsarnok, 0 néző. Játékvezetők: Babic, Babic, Balla, Molnár.
Bacashihua: 93,5% (Pinczés B.)
Nagy K.: 91,4% (Arany)