Prince 2+2 pontja okozta a SZKA vesztét

A Dinamo Minszk amerikai csatára csapata mindegyik góljából kivette a részét a hosszabbításos siker során. Dacjuk a CSZKA ellen vezette sikerre az Avtomobilisztot.

Izgalmas mérkőzést vívott egymással a Szalavat Julajev és az Avangard. A két csapat közül előbb az ufaiak szerezték meg a vezetést, majd az omszkiak fordítottak, a rendes játékidő folytatásában pedig még háromszor megszerezték a vezetést. Végül hosszabbítás döntött, ahol Jirí Sekac révén az Avangard szerezte meg a pluszpontot.

A Szeversztal győzött a Kunlun otthonában. Az oroszok sikeréből Kirill Kapusztyin és Igor Geraszkin 2-2 gólpasszal, Dmitrij Sugajev 42 védéssel vette ki a részét.

A Lokomotiv otthon tartotta a pontokat a Szibirrel szemben. A jaroszlaviak legjobbja az 1+1 pontot gyűjtő Mihail Beljajev volt.

Dupla shutout volt Nyizsnyekamszkban. A Nyeftyehimik kapujában Jevgenyij Ivannyikov 23, míg a vendégeknél Pjotr Kocsetkov 38 védéssel zárt hibátlanul a 65 perc során. A szétlövést Brandon MacMillan döntötte el a tatárok javára.

A Jokerit kapott gól nélkül nyert Szocsiban. A finnek kapujában Janis Kalnins 19 védéssel ért el shutoutot, rajta kívül a 2 gólt szerző Nicklas Jensen érdemel még említést.

Dacjuk vezetésével győzött az Avtomobiliszt a CSZKA ellen. A rutinos csatár előbb a 4. percben vezetéshez juttatta a jekatyerinburgiakat, aztán a büntetőpárbajban egyedül ő volt eredményes. A vendégek kapusa 30 védéssel segítette diadalra az együttesét.

Shane Prince volt a Dinamo Minszk hőse a SZKA ellen. A szentpéterváriak hiába vezettek háromszor is, Prince előbb 2 gólpasszt osztott ki, aztán a hosszabbítást jelentő gólt ő lőtte emberelőnyben. A túlóra 1 percig tartott, ahol az amerikai csatár belőtte a fehéroroszok győztes találatát.