Ismét házi rangadózhat a Fradi és a MAC HKB

Az egyaránt a Tüskecsarnokban állomásozó két együttes eddigi két összecsapását hosszabbításban nyerték a zöldek.

Az FTC-Telekom és a MAC HKB Újbuda is a listavezetésre pályázik az Erste Ligában, de bármelyikük is nyerjen, nem lesz könnyű átvennie a vezetést a vasárnapi játéknapon, mivel az előttük tartózkodó DEAC-ra elvben könnyebb ellenfél vár a Dunaújvárosi Acélbikák személyében. Aligha lesz azonban szó arról a köztelevízió sportcsatornájának kamerái előtt, hogy fél szemmel Debrecenre figyelnének a felek, sokkal fontosabb számukra, hogy elkezdjenek kikapaszkodni a hullámvölgyből, amelybe kerültek. Az Fradi a legutóbbi játéknapon is élre állhatott volna, ha érvényesíti a papírformát, csakhogy hatalmas meglepetésre kikapott az Opten Vasas HC otthonában, előtte pedig az UTE mért rá 5-1-es verést. A MAC HKB döcögős időszaka hosszabb, az újbudaiak csak 2 pontot tudtak hazahozni Erdélyből, majd kikaptak a tökutolsó DAB-tól és büntetőkkel a DEAC-tól, más kérdés, hogy utolsó meccsükön – még december 28-án – simán verték ugyanazt a Vasast. Könnyen lehet, hogy azóta volt ideje és módja összerántani a társaságot Kangyal Balázs vezetőedzőnek, és talán az együttes motorja, Sofron István is rendbe jött már. Egy biztos, akár vele, akár nélküle, de eddigi tapasztalataink alapján mindenképpen nyílt sisakos és lendületes összecsapásra van kilátás délután fél 5-ös kezdettel.

FTC-Telekom–MAC HKB Újbuda 6-4

Először nyertek rendes játékidőben a zöldek ebben a párharcban, úgy, hogy most is csak az 58. percben vezettek először.

A megosztott címvédő soraiban debütált Kóger Dániel, aki Nagy Gergő és Hodgman mellé került az első sorba, míg Somogyi Balázs a negyedikben szerepelhetett. Hiányzott a zöldektől Tóth Gergely, őt Páterka Bence ütközte le eltiltást érően legutóbb. A MAC HKB-nál továbbra sem állt csapata rendelkezésére Sofron István.

Egy másik kiváló képességű István, azaz Terbócs már a 14. másodpercben megszerezte a vezetést övéinek, majd a 6. percben megduplázta a különbséget az előretörő Macaulay. Nem sokáig maradt közte kettő az állás, Kóger emberelőnyös beleérése átcsorgott Bálizson, 1-2 a 8. percben. A folytatásban hatalmas rohanás zajlott a jégen – észrevehető zöld dominanciával –, ám a szünetig nem változott az eredmény.

A második felvonás fizikaibb és zaklatottabb hokit hozott, lényegesen kevesebb helyzettel és szépséggel, ellenben ugyanannyi góllal. A zöldek a 23. percben egyenlítettek, Tóth Gergő ráemelte a korongot, Garáton megpattant, Roczanovnak csak az üres kapuba kellett bekotornia a kimozduló kapus mögött, 2-2. Nem sokáig örülhettek, Hodgmant elgázolta a csapattársa, a MAC HKB támadásba lendült, a sérült játékos nem bírt lemenni, a ritkán látható öt a négy elleni szituációt Kreisz gólra váltotta, 2-3. A folytatásban az ütközések, a pontatlanságok, a hibák domináltak, mígnem Sarcia szánta el magát lövésre a kékről, talán egy védő is beleért, Bálizs semmit nem láthatott, 3-3 a 34. percben, ez volt a válogatottba is behívott bekk első idei Erste Liga-gólja.

Az újbudaiaknak még egyszer sikerült magukhoz ragadniuk a vezetést a záró felvonásban, a korong Schlekmannhoz került buli után, tisztára játszotta magát, belőtte, 3-4 a 41. percben. Innetől ismét a zöldek domináltak – a MAC HKB legjobb játékosai egyre több jégidőt kaptak és egyre fáradtabbnak tűntek –, ám az egyenlítés csak az 53. percben jött össze egy szép Kulmala-fonákkal. Felmerült a kérdés, hogy ismét döntetlen lesz-e a rendes játékidő, mint a két csapat előző két meccsén. A válasz nem lett, az 58. percben Versteeg rálőtte, hogy a védőről vagy Kóger korcsolyájáról ment be, ki tudja, hosszas videózás után megadták, 5-4. Ezzel még nem volt vége, Kangyal Balázs gyorsan lehívta kapusát, vesztére, Tóth Gergő bevágta félpályáról, kialakítva a 6-4-es végeredményt.

ftcmac

fotó: FTC-Telekom

Szerények maradunk és dolgozunk tovább

Kangyal Balázs és Fodor Szabolcs vezetőedzők mellett a góllal debütáló Kóger Dániel is nyilatkozott az FTC-Telekom–MAC HKB mérkőzésről.

Erste Liga, Tüskecsarnok, 0 néző. Játékvezetők: Nagy, Nagy, Váczi, Kövesi.

Terbócs István 14 másodperc alatt lőtte be

Az FTC-Telekom–MAC HKB meccset ezzel együtt a zöldek nyerték, mutatjuk az összefoglalót.

VB 19:30 ROMITA ÉLŐ