Éllovasként tér vissza a hazai jégre a DEAC

A debreceniek feladata, hogy a Dunaújvárosi Acélbikákat legyőzve megőrizzék vezető helyüket az Erste Liga-tabella élén.

December 4. óta nem játszott mérkőzést hazai pályán David Musial együttese. Érdekesség, hogy ma is ugyanaz a DAB lesz a gárda ellenfele, amelyet akkor 3-1-gyel küldtek haza. Nem volt könnyű meccs ez a számukra, vendégeik vezetőedző-váltás utáni állapotban voltak, átmenetileg Borbás Gergely irányította őket, és nagyon szépen helytállva csak a végjátékban kapituláltak. A DEAC azóta egymás után 7-szer meccselt idegenben, és nem akármilyen produkciót nyújtott, ami abból is látható, hogy vele kezdődik a csapatok rangsora. Az erdélyi túra még felemásan sikerült, és csak 1 győzelmet hozott – más kérdés, hogy azt a kiemelkedő tudásúnak vélt légiósokkal felálló Csíkszereda otthonában aratták –, ám utána 3 diadal következett, és csak január 1-jén kaptak ki megint, egy rohanós-sokgólos meccsen a remek formába lendült UTE vendégeként. Történt egy s más ezenközben az Acélbikákkal is. Az újvárosiak feltámadása továbbra is várat magára, a MAC HKB ellen a Tüskecsarnokban megszerzett 3 pont fellángolásnak bizonyult, és bár a brutális 11 meccses vereségsorozat a múlté, az együttes továbbra is utolsó. Ami reményt adhat Dansereau-éknak, az az, hogy legutóbb a Titánok ellen mínusz 3-ról is vissza bírtak jönni, potenciál tehát van bennük, ám hogy ez kijön-e valaha, az még a jövő zenéje. Ugyanakkor a bravúrjaik azt mutatják, hogy a mindenkori listavezetőnek is komolyan kell vennie őket, ergo nagy csata is kerekedhet Debrecenben.

DEAC–Dunaújvárosi Acélbikák 6-3

A debreceniek fordulatos mérkőzésen legyűrték ellenfelüket, aminek köszönhetően továbbra is a tabella élén állnak.

Mindkét csapat keretében 1-1 változás történt: a DEAC-nál újra jégre léphetett Hári Norbert, míg a DAB-nál St. Pierre helyett ezúttal Nilssont nevezték a légiósok közül. Az első harmadban az Acélbikák három emberhátrányt is kibekkeltek, majd amikor az utolsó 2 percre emberelőnybe kerültek, Szappanos révén megszerezték a vezetést. A második játékrész 25. másodpercében Kiss Patrik egyenlített, a meccs felénél pedig Vokla találatával már vezettek a debreceniek. A következő két hazai szabálytalanságot góllal büntették a dunaújvárosiak: előbb Török volt eredményes a kiegészülés után nem sokkal, aztán Mazurek egy közelről szerzett góllal fordított. A harmadik felvonás áthúzódó DEAC-fórral indult, Dalecky egyenlített 5 a 4 ellen. A 44. percben megint a debreceniek vezettek, Pesztunov lőtt nagy gólt a támadó harmadba érkezve. A paprikás hangulatú mérkőzésen a felek nem mindig a játékkal foglalkoztak, a játékvezetőknek bőven adtak feladatot, miközben a meccs szaggatottá vált. Mielőtt még Leo Gudas lehívta volna Bacashihuát, 2 perccel a vége előtt Kloz eldöntötte a mérkőzést. A végén azért megpróbálkozott a kapuslehozatallal a DAB, mindez arra volt jó, hogy Hári góllal térjen vissza.

A DEAC 6-3-ra nyert, továbbra is vezeti a tabellát, kedden az Opten Vasas HC-hoz látogat. A DAB szintén kedden játszik, az FTC-Telekomot fogadja.

debdab-20210103_DEAC-DAB-5

fotó: DEAC

Az utolsó harmadra tudtuk összekapni magunkat

David Musial vezetőedző és Borbás Gergely másodedző mellett Kiss Patrik, a hazaiak csatára is beszélt a DEAC–DAB mérkőzésről.

Erste Liga, Debreceni Jégcsarnok, 0 néző. Játékvezetők: Kormos, Kormos, Herczeg, Vincze.
Hetényi: 90,9% (Gönczi)
Bacashihua: 91,1% (Pinczés B.)