Megtörné a Sportklub lendületét a Gyergyó

Harmadik fejezetéhez érkezik a székely–székely párharc, a gyergyóiak első pontjaikért hajtanak.

Akárcsak tavasszal az Erste Liga-elődöntőben, úgy most sem terem sok babér a Gyergyónak a Csíkszereda elleni párharcban. Miként azt olvasóink pontosan tudják, az idei sajátos menetrend miatt egy hét alatt négyszer csap össze egymással a két székely gárda, és az első két találkozót Csíkban rendezték. Nem mondhatni, hogy ezeken a meccseken esélytelenek lettek volna a vendégek, ám összességében sima hazai sikerek születtek, Beczéék egyaránt hat-hat gólt lőttek, cserébe előbb hármat, majd kettőtt kaptak, ezzel 2-0 az állás jelenleg. A fent említett márciusi párharc ezen a ponton félbe is szakadt a koronavírus-járvány miatt, most viszont szerencsére nem fenyeget hasonló fejlemény. A kérdés ehelyett az, hogy a környezetváltozás vajon segít-e annyit Szilassy Zoltán együttesének, hogy megtörhessék az egyre feljebb kapaszkodó csíkiak lendületét. Erre annál is nagyobb szükségük lenne, mert ellenkező esetben a Sportklub pontszámban beérheti a GYHK-t, és mindezt úgy, hogy 8 meccsel kevesebbet játszott. Nem mellesleg: kíváncsian várjuk, hogy a Szereda szilveszter éjjel bejelentett két új légiósa – akiktől a védelem további acélosítására számíthatnak a kékek – vajon már most Jason Morgan vezetőedző rendelkezésére áll-e, vagy ők csak később érkeznek. Ami biztos: mivel a mérkőzés a román bajnokságba is beleszámít, így légiós kapusok, azaz Jordon Cooke és Makszim Szamankov kapusok továbbra is pihenni kényszerülnek.

sccgye

fotó: Pál Zoltán/SC Csíkszereda

Gyergyói HK–SC Csíkszereda 5-4

Az egyhetes székely–székely csata harmadik felvonását hosszabbításban megnyerte Szilassy Zoltán együttese.

A két csapat összeállításában nem voltak nagy meglepetések, a Sportklubban még nem lépett jégre a két új légiós – Wishart és Loginov –, így a Kuljas, Blackwater, Maylan, Combs, Toussignant, Yellow Horn hatossal kellett beérniük, a 6 meccsén 11 pontos Andrej Taratuhin december 11-én játszott utoljára az Erste Ligában. Az első harmadot ehhez képest megnyerte a Gyergyó, Silló korán szerzett vezető góljára még volt válasza Fodor Csanádnak, ám a 17. percben kettőt is lőttek a pirosak, előbb Basaraba, majd Pance iratkozott fel a táblára, 3-1 az első szünetben. A második játékrészre László Arnold váltotta a csíki kapuban Adorján Örsöt, aki ezt a periódust lehozta nullára, nem úgy a túloldalon Ruczuj, Casaneanu szépített, Kuljas előnyben egyenlített, 3-3 a 31. percben. A hokit konfliktusok is színesítették, Bobcek és Tousignant pihenhetett meg a büntetőpadon pofozkodásért. A harmadik menet sem maradt fordulatok nélkül, Koskiranta a 42. percben kihasznált egy emberelőnyt, 4-3-ra vezettek a gyergyóiak. A Sportklub érthető módon rohamokat indított az egyenlítésért, az igyekezetet a 49. percben siker koronázta, Salló késleltetett fór során jegyzett gólt, 4-4, a rendes játékidő végéig a konstelláció már nem változott, a GYHK tehát pontot szerzett. Kisvártatva pedig kettő lett belőle, a hosszabbítás utolsó percében a hazaiak büntetőhöz jutottak – St. Amant belőtte –, 5-4-re nyertek, valamelyest visszavágva a Csíkban elszenvedett vereségekért.

gyescc

fotó: Szász Adorján/Gyergyói HK

Továbbra is keressük a lendületet a karantén után

Így látták a vezetőedzők a harmadik Gyergyói HK–SC Csíkszereda rangadót.

Erste Liga, Gyergyószentmiklós, 0 néző. Játékvezetők: Sikó, Sikó, Bandi, Crisan.
Ruczuj: 90,2% (Szakács)
Adorján: 78,6% (László: 93,1%)
Kozma, Troncinsky, Ouellette-St. Amant, Koskiranta, Szabó K.