Az első helyre pályázik a Fradi az Erste Ligában

A megosztott címvédőnek a listavezetés érdekében feltétlenül le kell gőznie a Titánokat.

Tüskecsarnok-beli kettős rangadóval megy rövid karácsonyi szünetre a magyar bázisú nemzetközi bajnokság. Ezeken a találkozókon ráadásul az is eldől, hogy az ünnepek alatt melyik együttes lesz a listavezető az Erste Liga tabelláján. A helyzet ugyanis az, hogy az első két helyen állók a mezőny vége felé található ellenfeleket fogadnak. A játéknap nyitómeccsén az FTC-Telekom azokat a Titánokat látja vendégül, akiknek egészen jó meccseik is voltak ősszel, ám összességében rapszodikus a produkciójuk. A MAC HKB-tól kapott 7-esnek és az UTE ellenében begyűjtött 9-esnek bizonyára nem örültek a fehérváriak, ám a Vasas legyűrésének és a DAB kétszeri kiiktatásának annál inkább. 10 napja nem játszott Kasper Vuorinen csapata, kérdés tehát, hogy milyen állapotban veszi fel újra a fonalat a társaság. Az FTC-Telekom elleni eddigi két alkalommal helytálltak Madácsiék, egy szoros vereség után 1 pontot meg is kaparintottak idegenben. Hogy hogyan kell állni a zöld rohamokat, arról tehát vannak fogalmaik, a kérdés az, hogy az elméletet ezúttal is sikerül-e átültetniük a gyakorlatba. Fodor Szabolcs gárdája mindenesetre lassan tényleg formába lendül, és amit tudtunk előre, az mindinkább megmutatkozik: a megosztott címvédő az idei szezonban is a végső diadal egyik kiemelt várományosa. A Fradi 3-as győzelmi szériában van, ezt kellene most meghosszabbítania. Ahhoz persze, hogy Nagy Gergőék  az 1. helyen karácsonyozzanak, az is szükséges, hogy este ugyanott – azaz a Tüskében – a MAC HKB ne szerezzen annyi pontot, amennyit ők délután. Ez azonban már másik előzetesünk tárgya lesz.

FTC-Telekom–Titánok 4-1

A ferencvárosiak az első Erste Liga-meccsét játszó Mitch Versteeggel a soraikban begyűjtötték a 3 pontot, amivel átvették a vezetést a tabellán.

Mindkét csapat összeállítása 2-2 helyen változott az előző meccséhez képest: az FTC-Telekomnál Galántai és Bán helyett a sérüléséből felépült, szezonbeli első meccsét játszó Farkas, valamint a debütáns Versteeg játszott, míg a Titánoknál Mihály és az eltiltott Kovács helyett Kóger és Vincze húzott szerelést. A bemutatkozó kanadai hátvéd, Versteeg 3 perc után kiosztott egy olyan ütközést, hogy kiugrott a helyéről a plexielem. Néhány percnyi szünetet követően folytatódott a játék, ahol a hazaiak birtokolták többet a korongot. Versteeg második ütközése már szabálytalanra sikerült, ráadásul emberhátrányban követte el, így a Titánok másfél percen át támadhattak 5 a 3 ellen, nem éltek a fórokkal. A harmad folytatásában két másik előnyt is kihagytak a vendégek. A második felvonás áthúzódó Fradi-fórral indult, de ugyanúgy kimaradt, mint a korábbi Titánok-lehetőségek. Az első gólra a 32. percig kellett várni: Tóth Adrián lőtte be Gyenesnek a kapu mögülről érkező korongot. Gyorsan jött a következő, Tóth Gergő lövésébe talán beleért Roczanov, mindenesetre 35 másodperc alatt meglépett 2-0-ra a Fradi. A Titánok próbáltak közelebb zárkózni, ez nem jött össze nekik a második húsz percben, sem a harmadikban. Az FTC-Telekom tudta növelni az előnyét, miután Sági lőtt kék vonalas gólt, de 2 percen belül érkezett rá válasz a vendégektől Madácsi révén. Az 53. percben Hodgman 4-1-re módosította az állást. A végjátékban emberelőnybe kerültek a Titánok, Gyenes lekorcsolyázott, 6 a 4 ellen próbálták meg ledolgozni a háromgólos differenciát, eredménytelenül.

Az FTC-Telekom 4-1-re nyert. Mindkét csapat az UTE ellen játszik legközelebb: a Titánok szombaton utaznak Újpestre, míg a ferencvárosiak hétfőn fogadják a lila-fehéreket.

ftctit-20201223SMIC7608

fotó: FTC-Telekom

Az emberhátrányt nagyon sokat tudtuk gyakorolni

Fodor Szabolcs és Kasper Vuorinen vezetőedzők értékelték az FTC-Telekom–Titánok Erste Liga-mérkőzést.

Erste Liga, Tüskecsarnok, 0 néző. Játékvezetők: Babic, Babic, Fényi, Horváth.
Arany: 96,8% (Nagy K.)
Gyenes: 91,1% (Szeles)