Platt góllal debütált Ufában

Az Avtomobiliszttól elküldött fehérorosz-kanadai csatár a Szalavat Julajev színeiben volt eredményes, mégpedig a Dinamo Minszk ellen.

A Szibir az első harmadban eldöntötte az Amur elleni mérkőzését. A novoszibirszkiek 17. percben 3-0-ra vezettek, a folytatásban a vendégek csak felzárkózni tudtak, egyenlíteni nem. A találkozó pikantériája, hogy a győztes gólt az a Vjacseszlav Usenyin lőtte, akinek ez volt az első meccse a Szibirben, miután elküldték az az Amurtól az ikertestvérével együtt.

A Traktor győzött az Avtomobiliszt otthonában. A hazaiak a nemzetközi szünet előtt megszakították a 10 mérkőzéses nyeretlenségi szériájukat, ám most megint a rosszabb formájukat hozták. A cseljabinszkiek a remek emberelőnyös játékuknak köszönhetően nyertek, mindhárom góljukat 5 a 4 ellen szerezték.

A Szalavat Julajev 8-at lőtt a Dinamo Minszknek. A gól nélküli első harmad után a második felvonásban a fehéroroszok megszerezték a vezetést, hiába, a baskírok fordítottak és magabiztos diadalt arattak. A frissen igazolt Geoff Platt lőtte a hazaiak 2. gólját, aki így pályafutása első KHL-csapatával szemben volt eredményes.

A Lokomotiv 42 másodperccel a vége előtt lőtte be a Szeversztal elleni győztes gólját. Úgy tűnt, hosszabbításra kerül sor, amikor 59:18-nál Alekszej Marcsenko belőtte a jaroszlaviak számára 2 pontot jelentő találatot.

A Dinamo Moszkva kapott gól nélkül verte a Jokeritet. Az oroszok kapujában Emil Garipov 24 védéssel zárt hibátlanul, miközben Ivan Muranov kétszer is betalált az első harmadban.

Drámai csatát hozott a katonacsapatok rangadója. A SZKA az 56. percben 3-1-re vezetett, ám az utolsó másfél percben a CSZKA kiharcolta a hosszabbítást. A túlóra nem hozott gólt, a büntetőkből Kirill Marcsenko révén a szentpéterváriak jöttek ki jobban.

Az Ak Barsz lenullázta a Szpartakot. A kazanyiaknál Tyimur Biljalov mind a 33 moszkvai próbálkozást védte, miközben Stéphane Da Costa mindhárom tatár gólnál asszisztot jegyzett.

Szalavat Julajev?Dinamo Minszk 8-3
G.: Manninen (2), Platt, Granlund, Naumenkov, Pimenov, Zsarkov, Gimatov ill. Gorbunov, Kozun, Alisztrov
K.: Metsola (21/24) ill. Taylor (31/39)

Lokomotiv?Szeversztal 2-1
G.: Tkacsov, Marcsenko ill. Liska
K.: Pasquale (26/27) ill. Sugajev (31/33)

Dinamo Moszkva?Jokerit 4-0
G.: Muranov (2), Kagarlickij, Jaskin ill. ?
K.: Garipov (24/24) ill. Lindbäck (34/38)

SZKA?CSZKA 4-3 b.
G.: Burdaszov, Morozov, Marcsenko, Marcsenko (győztes büntető) ill. Szosnyikov, Okulov, Salunov
K.: Hellberg (15/18) ill. Saricsenkov (26/29)

Szpartak?Ak Barsz 0-3
G.: ? ill. Galijev, Murphy, Dawes
K.: Hudácek (22/25) ill. Biljalov (33/33)