Kalnins 39 védésével nyert a Jokerit

A lett kapus a Szalavat Julajev otthonában vezette kapott gól nélküli sikerre a finneket.

Pénteken a Torpedo lezárta a Barisz négymeccses győzelmi szériáját. A kazahok a meccs első felében háromgólos hátrányba kerültek, ezt követően csak felzárkózni tudtak, egyenlíteni nem. A Barisz a vereségével a playoffvonal alatt maradt a Keleti főcsoportban.

A Metallurg Juho Olkinuora 33 védésnek és Jegor Jakovlev 2 góljának köszönhetően megállította a Dinamo Moszkvát. A fővárosiaknál ezen a mérkőzésen debütált a kapuban az Avangardtól igazolt Emil Garipov, aki 88,9%-os mutatóval mutatkozott be.

A Jokerit kapott gól nélkül győzött a Szalavat Julajev csarnokában. A finneknél Janis Kalnins mind a 39 ufai lövést védte, miközben a másik oldalon a finn Juha Metsola 3 gólt is kapott hazája KHL-csapatától.

A Traktor lenullázta a Szibirt. A cseljabinszkieknél a cseh Roman Will mind a 25 kapujára tartó lövést védte. A novoszibirszkiek a vereségük miatt nem tudták növelni 1 pontos előnyüket a Barisszal szemben.

Az Ak Barsznak nem okozott gondot a Dinamo Minszk legyőzése. A kazanyiak mind a 7 gólját más-más játékos lőtte, a tatároktól Kirill Petrov és Stéphane Da Costa jutott 1+1 pontig.

A Szeversztal és a Szpartak egyaránt 38 ponttal várta az egymás elleni meccsüket. Az első és a második harmad is 1-1 gólt hozott mindkét részről, aztán a záró húsz percben a cserepoveciek megléptek 4-2-re. A folytatásban a moszkvaiak csak szépíteni tudtak, egyenlíteni nem.

A Szocsi German Rubcov duplájával és Ivan Kulbakov 29 védésével verte a Nyeftyehimiket. A fekete-tengeri együttes a győzelme ellenére nagyon messze áll a Nyugati főcsoport 8. helyétől, lemaradása jelenleg 12 pont a Szpartak mögött.

Szombaton a CSZKA a Lokomotivot fogadta. A fővárosiak izgalmas csatában 3-2-re legyűrték a jaroszlaviakat, a sikerből Lars Johansson 14 védéssel, Alekszandr Popov 2 gólpasszal vette aki a részét.

A SZKA az első harmadban eldöntötte a rigai mérkőzését: a szentpéterváriak a nyitó játékrész végén 3-0-ra vezettek, előnyüket megőrizték a végéig. Magnus Hellberg hibátlan teljesítményét Martins Dzierkals rontotta el a 49. percben.