A Sportklub a listavezető ellen kaphat új erőre

Közel két hónap szünet után a DEAC-cal nem bírtak a csíkiak, és a MAC HKB sem jelent egyszerű feladatot számukra.

Alaposan megviselte a koronavírus-járvány két hulláma a Csíkszeredai Sportklubot, amely október közepe után hosszú-hosszú pihenőre kényszerült. A meccshiány meg is látszott az együttesen a visszatérést követő első mérkőzés első harmadának első felében kedden, amikor is a vendég debreceniek megalapozták sikerüket, utána a hazaiak már csak futottak az eredmény után. Ez azonban nem lesz mindig így, a szakvezetés munkájának és a keretnek a minősége egyaránt garancia a jelenleg csupán 8. helyezett csapat felemelkedésére. Inkább csak az a kérdés, hogy ez a pozitív folyamat mikor kezdődik el és milyen ütemben zajlik majd. A MAC HKB Újbuda mindenesetre nem az a társaság, amely ellen könnyű lenne virítani. Igaz ugyan, hogy a listavezető kikapott csütörtökön Brassóban, és emiatt akár fáradt is lehet, ám ne feledjük, “rozsomákos” mezben nem kevesebb, mint kerek tucatnyi felnőtt magyar válogatott jégkorongozó kergeti a pakkot. Igaz, közülük Sofron István továbbra sem bevethető eltiltása miatt. A mérkőzésnek – amely az első lesz ebben a szezonban, miután az őszi magyarországi találkozó elmaradt – külön pikantériát ad, hogy ha a Szereda nyer, azzal az Erste Liga-tabella élére röpítheti ugyancsak fél 6-tól sorra kerülő Brassó–DEAC találkozó győztesét.

sccmac2020

SC Csíkszereda–MAC HKB Újbuda 7-3

A Sportklub az egyaránt 2+1 ponttal záró Yellow Horn és Becze vezetésével legyőzte a mérkőzés előtt még ligaelső újbudaiakat.

A csíkiaknál első meccsét játszotta a szezonban a veterán Papp Szabolcs, míg a vendégeknél a keretet tekintve nem volt változás, a sorok összetétele ellenben több ponton is módosult, Schlekmann Márkot Nagy Krisztián és Lőczi mellé jelölték, Terbócs István Ádám Zsoltot és Ritter Zalánt kapta maga mellé, a kapuban ezúttal Bálizs Bence állhatott. Akinek a ketrecét az 5. percben máris bevették a hazaiak, ráadásul emberhátrányban, a tettes Becze Tihamér volt, 1-0. A Sportklub a továbbiakban is jelentős nyomást gyakorolt vendégére, ennek ellenére Schlekmann egyenlített a 23. percben. Mielőtt azonban feléledtek volna a “rozsomákok”, a székelyek 3 gólt is berámoltak tíz perc alatt, Yellow Horn, Combs és Bíró Tamás talált, 4-1-nél mehettek pihenni a küzdő felek.  A harmadik felvonás elején Schlekmann még visszahozta a MAC HKB reményeit, de 5 percre rá Becze találatával megint háromgólos volt a Sportklub előnye. A harmad közepén Kreisz és Yellow Horn révén zajlott egy gyors gólváltás. A végjátékban elcserélte magát az újbudai együttes, az így kialakult emberelőnyből Fodor Csanád állította be a 7-3-as végeredményt. A MAC HKB visszacsúszott a második helyre, ugyanis a Brassó legyőzte a DEAC-ot. Kangyal Balázs csapata vasárnap a Gyergyói HK otthonában zárja erdélyi túráját. A Sportklub legközelebb az ünnepek alatt lép jégre, mégpedig a GYHK ellen.

sccmac

fotó: Pál Zoltán/SC Csíkszereda

Volt ekkora különbség a két csapat között

Mestermérleg a Csíkszeredai Sportklub–MAC HKB Újbuda mérkőzés után.

Jason Morgan vezetőedző, SC Csíkszereda: „Nagyszerű mérkőzés volt, az első húsz perc az idei szezon legjobb harmada volt részünkről. Hosszú hetek teltek el meccsterhelés nélkül, és ez még csak a második mérkőzésünk, de most mind a négy sorunk jól játszott. Emberelőnyös és emberhátrányos gólt is szereztünk, a negyedik soros fiataljaink kiválóak voltak. Kétségkívül nagyon fontos győzelem ez, hiszen az ellenfél fiatal és rendkívül gyorsan korcsolyázó játékosokból áll.”

Kangyal Balázs vezetőedző, MAC HKB Újbuda: „Felforgattuk a sorokat, hiszen hiányzóink is vannak. Nálunk nincsenek légiósok, tele vagyunk fiatalokkal, akik most találkoztak igazán komoly hokival is. Gratulálok a Csíkszeredának, a végeredmény hűen tükrözi, hogy valóban volt ekkora különbség a két csapat között. Ehhez a szinthez kell felnőni és fejlődni tovább. Így, hogy már mindenkivel játszottunk, szerintem a Csíkszereda kerete messze a legerősebb a ligában.”

Erste Liga, Vákár Lajos Műjégpálya, 0 néző. Játékvezetők: Pálkövi, Pálkövi, Dorner, Kis-király.

Kreisz Brúnó elképesztő gólt lőtt Szeredaban

A MAC HKB-nak a zseniális emberhátrányos találaton kívül nem nagyon lehetett más miatt öröme Csíkszeredában a 7-3-as veresége során.