A moszkvaiak nyerték a Dinamo-rangadót

Az oroszok elvitték a 2 pontot Minszkből, így megőrizték nyugati 4. helyüket riválisukkal szemben.

A Jokerit Jakub Krejcík vezetésével győzött Cseljabinszkban: a cseh hátvéd 3 gólpasszt adott a Traktor ellen az 5-2-re megnyert mérkőzésen. A finnek 6 mérkőzéssel kevesebbet játszottak, mint a közvetlen riválisaik, mégis őrzik 8. helyüket a Nyugati főcsoportban.

Az Ak Barsz kapott gól nélkül nyert a Metallurg elleni rangadón. A kazanyiak kapujában Tyimur Biljalov 24 védéssel zárt hibátlanul, rajta kívül az 1+1 pontos Nigel Dawes érdemel még említést.

A Szeversztal otthon tartotta a 2 pontot a Dinamo Rigával szemben. A cserepoveciek 3-0-ra is vezettek, a lettek felzárkóztak 1 gólra, de Shawn Lalonde beállította a 4-2-es végeredményt.

A Szpartak az egyaránt 2-2 gólt szerző Jori Lehterä és Makszim Ciplakov vezetésével verte a Nyeftyehimiket. A moszkvaiak őrzik 7. helyüket a Jokerit előtt, előnyük továbbra is 1 pont.

Fordulatos mérkőzést játszott a Szocsi és a Kunlun. Az oroszok az első harmadban 2-0-ra megléptek, de a második játékrész elején kevesebb mint 6 perc alatt fordítottak a kínaiak. A 39. percben Danyiil Miromanov egyenlített, de a hazaiak újra már nem tudtak vezetni, az 52. percben Gleb Saskov belőtte a Kunlun győztes gólját.

Izgalmas meccset hozott a Dinamo Minszk és a Dinamo Moszkva rangadója. A fehéroroszok úgy léptek jégre, ha nyernek, átveszik a Nyugati főcsoport 4. helyét ellenfelüktől. A minszkiek lendületesen kezdtek, az 5. percben már 2-0-ra vezettek Ilja Uszov és Shane Prince góljaival. Másfél perccel később Danyiil Taraszov szépített, az első harmad végén pedig Juuso Hietanen egyenlített. A mindent eldöntő találat a 35. percben született, Dmitrij Jaskin volt eredményes.