A Dinamo Minszk legyőzte a CSZKA-t

A fehérorosz csapat folytatta kiváló teljesítményét, ezúttal a ligaelső moszkvaiak otthonában nyertek.

Az egyetlen szerdai KHL-mérkőzésen a Jokerit a finnországi járványügyi döntések miatt csak 16 mezőnyjátékossal jégre lépő Szalavat Julajevet fogadta. Az 5 hátvéddel játszó baskírok a harmadik harmad közepéig tartották a lépést, aztán a finnek föléjük kerekedtek és 3-1-re nyertek. A győztes félnél Janis Kalnins 31 védéssel járult hozzá a sikerhez.

Csütörtökön nyolc meccset játszottak a ligában. Az Amur magabiztosan verte a Szpartakot, a habarovszkiak úgy szereztek 6 gólt, hogy csak Valentyin Pjanov gyűjtött 1-nél több pontot. Marek Langhamer 35-ször védett a távol-keleti együttes kapujában.

Hosszabbítás döntött a Szibir?Szocsi találkozón. A rendes játékidő 1-1 gólja után a túlórában Jefim Gurkin szerezte meg a hazaiaknak a pluszpontot. A novoszibirszkiek sikeréből Harri Säteri 21 védéssel vette ki a részét.

A Dinamo Riga későn cserélt kapust a Traktor ellen. A letteknél Zane McIntyre kezdett, aki 15 lövésből 3 gólt kapott, míg a második harmadtól védő Ilja Proszkurjakov 40 perc alatt csak 8 lövéssel került szembe, ebből 1-et nem tudott védeni. Az így kiépített előny elég volt ahhoz, hogy a cseljabinszkiek 4-3-ra nyerjenek.

A Dinamo Moszkva 7-et lőtt az Avtomobilisztnak. A fővárosiak már a 6. percben 3-0-ra vezettek, ekkor Jakub Kovár 4/7-es mutatóval távozott, de a helyére érkező Vlagyimir Galkin is 4 gólt kapott. A Dinamónál Dmitrij Kagarlickij és Oscar Lindberg is 2+1 ponttal zárt, Vagyim Sipacsov 3 gólpasszt osztott ki.

Egy 59. percben lőtt gól döntött a Metallurg?SZKA rangadón. A kétszeres KHL-győztesek összecsapásán sokáig remekeltek a kapusok, az első gólt a 39. percben lőtte a SZKA Ozsiganov révén. A harmadik harmad közepén Plotnyikov egyenlített, majd amikor úgy tűnt, hosszabbításra kerül sor, másfél perccel a vége előtt Zemcsonok bebombázta a Metallurg győztes gólját.

Az Ak Barsz magabiztosan húzta be a tatár rangadót a Nyeftyehimik ellen. A kazanyiak 6-1-es sikeréből Nigel Dawes és Mihail Gluhov 2-2 góllal, Adam Reideborn 23 védéssel vette ki a részét.

A Vityaz nem tudott visszajönni háromgólos hátrányból a Torpedo ellen. A Nyizsnyij Novgorod-iak megléptek 3-0-ra, ezt követően a podolszkiak csak felzárkózni tudtak, az egyenlítés már nem jött össze nekik.

A legutóbbi 9 mérkőzéséből 8-at megnyerő CSZKA a hasonló időszak alatt 7-szer győző Dinamo Minszket fogadta. A jó formában lévő csapatok találkozóján a fehéroroszok már 3-0-ra is vezettek, az orosz bajnok 2 góllal megközelítette ellenfelét, majd lehozta kapusát, de ez csak arra volt elég, hogy Brandon Kozun beállítsa a 4-2-es végeredményt. A Dinamo Minszk őrzi 4. helyét a Nyugati főcsoportban.