Horváth Bencéék legyőzték Varga Balázsékat

Mindkét finn elit ifiligás hokisunk pontot szerzett egymás elleni mérkőzésükön. Heti körképünk utánpótlás-légiósainkról.

Felemás eredménnyel zárta a hétvégét a GCK Lions a svájci juniorbajnokságban. Falus Ádámék a Genéve ellen otthon 4-2-re nyerni tudtak, ám a Zug 5-1-gyel elvitte a pontokat. A magyar bekk az első meccsen pályára lépett, pontot nem szerzett. A vírushelyzet miatt a Biel továbbra sem játszik bajnokit, Ortenszky Tamás kölcsönben a svájci felnőtt másodosztályban szerepel, eddig 2 meccse volt a Tizino Rockets színeiben.

Magyaros rangadót rendeztek a finn ifjúsági ligában. A KalPa Horváth Bencével a soraiban fogadta a Varga Balázst foglalkoztató KooKoo-t. A meccset a hazaiak húzták be 5-4-re, Horváth 1+2-vel, Varga emberelőnyös gólpasszal segítette csapatát. A KooKoo még két mérkőzést játszott, a TPS-t 5-1-re verte, a Jokerittől 7-3-ra kikapott. Varga előbbin gólpasszt adott, utóbbin megszerezte első gólját a szezonban. Horváth gárdája az említett összecsapás mellett a magyar csatár 2 gólpasszának is köszönhetően 5-0-ra verte a K-Vantaa-t, majd 4-0-ra kikapott a ligaelső Kärpättől. A Sport hosszabbításban 4-3-as vereséget szenvedett a Pelicanstól, majd 4-2-re legyőzte a K-Espoo-t, végül 8-1-re alulmaradt a TPS-szel szemben. Tamási László a győztes meccsen gólpasszt adott. Horváth 31 (21 meccs), Varga 10 (9), Tamási 6 pontos (15) a bajnokságban. A KalPa negyedik, a KooKoo hetedik, a Sport tizenhetedik a tabellán.

Az ifi másodosztályban a Viikingit 3-2-re verte a K-Kissatot, Szabó Kornél a győztes gól mellett gólpasszt is adott. Néhány nappal később a K-Espoo ellen 3-2-re alulmaradt a 3 magyar játékost is keretében tudó Viikingit, Antal Barnabás és Deák Márton ezúttal nem szerzett pontot. 3 hét után lépett ismét jégre az Ässät második csapata. A két magyart is foglalkoztató alakulatot a Lukko látta vendégül, a meccset a hazaiak nyerték 5-4-re. Farkas Boldizsár és Nádasy Márton nem szerzett pontot. Mind a Viikingit, mind az Ässät II saját csoportja ötödik helyén áll. A junior másodosztályban a HeKi 8-1-re kikapott a K-Espoo-tól, Szolga Bertalan nem szerzett pontot.

Az amerikai USPHL Premier bajnokságban Mesterházy Bálint mindhárom mérkőzésén pontot szerzett. A Utah Outliers a Pueblo Bullst fogadta és győzte le három ízben (5-4 büntetőkkel, 8-2, 4-0). A 12 meccs után 4 pontos Mesterházy gólpassz, gól, gólpassz sorminta mentén segítette csapatát. A Junior Bruins 3-2-re verte a South Shore Kingst, majd 6-2-re kikapott az Islanders HC-től, végül 4-1-re legyűrte a Springfield Picst. Az utolsó mérkőzésen Szekeres Tamás betalált, ez volt tizenharmadik meccsén a negyedik pontja. A Bruins vezeti divízióját, a Utah negyedik.